Płytonic-Rom

Chcesz dorobić w domu? Uważaj na atrakcyjne oferty pracy w domu.
Działy ogłoszeń w gazetach z ofertami pracy pękają w szwach od ogłoszeń z oszukanym chałupnictwem. Firma zleci składanie sztucznych kwiatów, Zlecimy odręczne przepisywanie tekstów, Adresowanie zlecimy, Chałupników zatrudnimy, Adresowanie kopert, Montaż długopisów, koperta plus dwa znaczki, Adresowanie kopert 1200 zł tygodniowo, Chałupnictwo ozdabianie kartek okolicznościowych, Biurowe chałupnictwo, Biznes dla każdego w domu, Szukasz pracy? Zgłoś się! Proste chałupnictwo zlecimy. Załącz kopertę plus dwa znaczki. Pamiętaj że 99 % takich ofert to oszustwo !!!

Moderator: VIP

klimczorek

składanie płyt cd oszuci

Postautor: klimczorek » 19 lis 2010, 21:40

Witam zachęcam wszystkie osoby które zostały oszukane w ten sposób do zachowania dowodu wpłaty, zgłoszenia tego faktu na policji lub jezeli znajdzie się odpowiednio wiele poszkodowanych zachęcam do złożenia pozwu zbiorowego . Jezeli ktoś z Krakowa chciałby się zkontaktowac ze mna w tej sprawie proszę o wiadomość na tym forum.Nie pozostajmy obojętni ,w skali całego kraju oszukują codziennie na tysiące lub setki tysięcy złotych.

Małgorzata
Administracja forum
Posty: 505
Rejestracja: 09 mar 2009, 13:18
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: składanie płyt cd oszuci

Postautor: Małgorzata » 02 gru 2010, 06:55

zachęcam do złożenia pozwu zbiorowego.
Problem w tym, że aby złożyć w sądzie pozew (nie tylko zbiorowy), trzeba podać dane personalne i adresowe osoby pozwanej- czyli tego oszusta.
We wszystkich tego typu ogłoszeniach, powielanych masowo i zamieszczanych w necie przeważnie przez nastolatków prawdziwy jest jedynie numer konta bankowego. Reszta ogłoszenia - pełna błędów ortograficznych, stylistycznych i merytorycznych to wielka fikcja.
Niestety żaden bank nie udzieli informacji osobie prywatnej do kogo tak naprawdę to konto należy i gdzie ta osoba zamieszkuje (pieniądze trafiają na konto oszusta i bank nie weryfikuje, czy dane w przelewie w rubryce "adresat" są zgodne z prawdziwymi danymi adresowymi i personalnymi posiadacza konta). Potrzebna pomoc policji lub prokuratury, gdyż tylko tym organom banki mogą udzielić takich informacji.
Trochę się dziwię, że organy ścigania bagatelizują ten rodzaj przestępstwa gdyż pomimo stosunkowo niewielkich sum, jakich żądają ci oszuści kwota jaką im się udaje uzyskać z tego procederu jest rzędu dziesiątków tysięcy w stosunkowo krótkim okresie czasu. A taka bezkarność rozzuchwala i jak grzyby po deszczu wyrastają naśladowcy, którzy kopiują takie ogłoszenia, zmieniają tylko numer konta wymyślają nazwę "firmy" i czasem tylko rodzaj oferowanej pracy (długopisy, oklejanie książek, klejenie kopert, składanie pudełek CD, pakownie zapałek itp. bzdety)
Zgłaszać na policję więc trzeba, może w końcu zabiorą się poważnie za takie przekręty

Amarlith
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2011, 09:26

Re: Płytonic-Rom

Postautor: Amarlith » 25 maja 2011, 11:28

UWAGA!!!

Firma Tempex

ul. Akacjowa 3b

67-200 Głogów

numer konta 82 1050 1445 1000 0090 7528 9760


Ta sama treść maila, ten sam numer konta, znowu inna nazwa i adres firmy. Nadawca maila: "Soldex", to pewnie kolejna alternatywna nazwa. Polecam:
http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,S ... omosc.html
oraz
http://forum.gumtree.pl/about6655-0-asc-0.html
Nie dajcie się naciągnąć, pozdrawiam wszystkich.


meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Chałupnictwo i praca w domu - większość ofert to oszustwo”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
 

 

cron