Uwaga - To może was uchronić.....

Wróciłeś z pracy za granicą? Opisz swoje wrażenia.
Gość

Uwaga - To może was uchronić.....

Postautor: Gość » 28 lut 2013, 14:24

Panowie i Panie nie podpisujcie pierwszej lepszej umowy o pracę!!!
Zalecam - wysyłajcie email do firmy, która zamierza was zatrudnić. Pytajcie o aspekty, których nie rozumiecie. Macie do tego pełne prawo!!! Umowy przeważnie są pogmatwane, niejasne, a stawki w nich zapisane często odbiegają od rzeczywistości. Dlatego piszcie do tych firm - ile płacą? za co? i na jakich warunkach??? Jeśli firma będzie chciała odpowiedzieć na wasze pytania drogą telefoniczną to nalegajcie żeby były zapisane drogą email najlepiej przez kierownika lub jego asystenta. To nic was nie kosztuje macie do tego pełne prawo!!!! Wiele firm będzie miało dylemat, ponieważ niektóre umowy są pisane językiem prawniczym a treści w nich zapisane częstą działają na waszą niekorzyść, zatem wiele ważnych dla was aspektów umowy może być zatajone lub pominięte, co spowoduje, że agencja pracy będzie na wasze pytania odpowiadać i zapewniać wasze warunki umowy tylko drogą telefoniczną. Macie prawo żądać odpowiedzi i akceptacji drogą elektroniczną np. email. Fax itd. Polecam taką praktykę, ja w ten sposób odzyskałem ponad 600 euro, bo umowa jest umową, ale ja miałem dodatkowo wiele spraw wyjaśnionych drogą elektroniczną przez kierownika firmy, bo zawsze jest tak, gdy prosicie, aby ktoś wyjaśniał i zapewniał wam wasze warunki umowy przez telefon to później jak się już pojawią pierwsze problemy to już nikt w agencji pracy nie będzie chciał pamiętać waszych warunków umowy, bo nie były one nigdzie zapisane, jako wyjaśnione i to jest sprawa normalna. Dlatego proście o odpowiedz na wątpliwe pytania drogą email.

Druga sprawa:
Lepiej jest poczekać te 2-3 dni i przejrzeć jeszcze inne oferty niż wpakować się w pierwszą lepszą agencje, która jest przez was niesprawdzona. Zalecam przeglądajcie na forach opinie na temat funkcjonowania waszej agencji pracy za granicą. Niektóre posty są niesprawiedliwe i zbyt wyolbrzymione to prawda, ale niektóre przedstawiają konkretne fakty, które mogą was uchronić przed przykrymi konsekwencjami szybkich i pochopnych decyzji. Myślę, że te strony pomagają osobą racjonalnym. Warto, więc korzystać z możliwych dostępnych narzędzi pojawiających się w Internecie i co najważniejsze mieć zawsze łeb na karku....

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Wrażenia z pracy”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl