wyjazd na pieczarki do schonberg- kiepski pomysł

Wróciłeś z pracy za granicą? Opisz swoje wrażenia.
marl123

wyjazd na pieczarki do schonberg- kiepski pomysł

Postautor: marl123 » 23 gru 2010, 07:44

Wszystkie komentarze opisane wcześniej potwierdzam, szkoda tylko, że nie przeczytałam ich przed wyjazdem do pracy. Zjechałam po 2 tygodniach czyli zaraz po tym jak dostaliśmy zaliczkę... jedna wielka porażka.. Przez 2 tygodnie, które tam byłam miałyśmy 5 dni wolnych od pracy ( 1 dzień zaraz po przyjeździe na podpisanie dokumentów i 4 dni bo nie było pracy), za mieszkanie mimo tego 3,95 dziennie odciągali. Biorąc zaliczkę (tj. 200 E-maksymalna kwota )wyszłam praktycznie "na czysto" biorąc pod uwagę oczywiście zarobek a nie koszty jakie poniosłam szykując się do wyjazdu.
Samochodu swojego nie można było mieć, przewoźnik musiał być ich, swoim transportem nie można było dojechać, najbliższy sklep w Kyritz ok.15km wyjazdy 2 razy w tygodniu podstawiali 2 busy, czasami zastanawialiśmy się czy mają nas za debili czy prubują z nas ich zrobić.
Atmosfera w pracy pozostawiała wiele do życzenia jak to już inne osoby o Ance- polskiej brygadzistce pisały... zresztą sami czytaliście... jej stały tekst cyt.: "nie podoba się to drzwi są tam".. nie było sensu wchodzić z nią ani z drugą księżniczką Patrycją (też zniemczoną polką) w dyskusje. Obie ogólnie były siebie warte. Druga ich placówka mieści się w Bremen, stawki podobno te same tj. 4,17/h z tą różnicą że kobiety które już tam były mówiły że wychodziło więcej godzin dziennie i co się z tym wiąże większe zarobki.
Licząc razem ze mną zaraz po zaliczkach zjechało do domu 14 osób z 41 z naszej grupy. Jedna babka, która była przez Eurokontakt siedziała prawie 2 tygodnie bez pracy czekając na umowę, jak któregoś dnia pojechała się zapytać kiedy dostanie umowę i kiedy będzie mogła iść do pracy to jeszcze jej się oberwało od Asti- szefowej tego całego burdelu.
Ogólnie rzecz ujmując w dupie mają wszystko i wszystkich, ważne że oni na swoje wychodzą. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że niemki pracujące tam za taką samą pracę jak nasza miały w Schonberg stawki od 8 do 11 E /h. Znaleźli sobie tanią siłę roboczą i tyle. Szkoda zdrowia i przede wszystkim waszych nerwów.

maniekbks123

Re: wyjazd na pieczarki do schonberg- kiepski pomysł

Postautor: maniekbks123 » 06 lip 2011, 09:47

Patrze ze nieźle w z tymi niemcami ja teraz znalazlem ogloszenie na zbior pieczarek do chemnitz wyjazd chyba prawdziwy mam dane wszystkie tego przewoznika i tel do wlasciciela szklarni(niemca) lecz do konca nie ufam tej sprawie...ocencie sami
PIECZARKI SZKLARNIOWE NIEMCY
Białystok Dodane przez Robert Liszcz 10:17, 05 Lip 2011

Wymiar zatrudnienia: Pełny etat

Forma zatrudnienia: Umowa o pracę

Poszukuję pracowników przy zbiorze pieczarek szklarniowych.

TERMIN WYJAZDU: 15 LIPCA
Miejsce pracy: Chemnitz, Niemcy
Stawka godzinowa: 6.84 euro/h (zakwaterowanie gratis)

Oferuje Państwu stałą pracę przy zbiorze pieczarek szklarniowych. Pracujecie Panstwo
w wymiarze 40 godzin tygodniowo, praca nie jest bardzo ciężka, lecz wymaga się od pracowników systematycznosci i solidności. Zakwaterowanie gratis, wyżywienie (śniadania, obiady, kolacje) 4 euro dziennie, odliczane z wypłaty. Osoby uczące się, studiujące zwolnione sa z opłaty ubezpieczeniowej.
Nie jest wymagana znajomość języka obcego, gdyż pracują Państwo w polskiej ekipie.

lin

Re: wyjazd na pieczarki do schonberg- kiepski pomysł

Postautor: lin » 18 lip 2011, 12:45

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś moze dał sie skusic na ta oferte wyjazdu na pieczarki do Chemnitz? Okazalo sie, że to zwykly oszust, dostal pieniadze i słuch o nim zaginal, przynajmniej w dwóch przypadkach jakie znam... Jesli ktoś ma jakies info to prosze o kontakt.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Wrażenia z pracy”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl