Praca w Grecji

Wróciłeś z pracy za granicą? Opisz swoje wrażenia.
Thorgal

Praca w Grecji

Postautor: Thorgal » 08 lut 2010, 08:50

Zostałem zaproszony przez kolegę na wyjazd do Grecji oczywiście w celach zarobkowych, wyjazd pod koniec maja, podniecenie, bo nigdy nie wyjeżdżałem tak daleko w tym celu! Urocza Grecja, ciepła, za ciepła, a tu tydzień został do rozpoczęcia się czerwca. Zanim zwiedziłem Akropol, Korynt z niecierpliwością rozmyślałem o potencjalnych zarobkach, pomagałem koledze w pracy przez m-c w końcu zacząłem szukać pracy na własną rękę, ściana płaczu w polskiej dzielnicy, prasa polska a w końcu biura pośrednictwa pracy. Znalazłem pracę dzięki polakowi (ukłony dla Artura) i popracowałem ze 3 tygodnie u innego polaka, robota się skończyła, znalazłem zaraz następną, ale też szybko się skończyła, odłożyłem pieniądze, bo coś widzę że mój koleś dziwnie się zachowuje od kąd zacząłem się upominać o swoje pieniądze które mu pożyczyłem! Sierpień Grecy wyjeżdżają na urlopy, sklepy w większości przypadków są nieczynne z pracą też krucho, postanawiam wracać do kraju, bo mam sprawę jeszcze do załatwienia ważną jak dla mnie, upominam się stanowczo o wspomniane pożyczone pieniądze i wiem że ich nie odzyskam ledwo wracam do kraju. Spotkałem różnych polaków i greków i muszę stwierdzić, że ci pierwsi są najbardziej niezorganizowanym narodem na obczyźnie, sprzedadzą cię szybciej niż najgorszy grek, choć i sami grecy dużo mają za uszami! Jak ktoś lubi upały i poparzoną skórę to Grecja jest najlepszym krajem! Nic oprócz plaż i starożytnych zabytków tam ciekawego nie ma, po miesiącu pobytu do obrzygania! Sami Grecy mają duże mniemanie o sobie, ale nie wiem w którym momencie stoczyli się w wiedzy o innych krajach! Policja to jest jedna większa porażka, mieszkałem w samych Atenach i to co widziałem to był dla mnie szok! Taki sceny w polsce by nie przeszły! Jak sparaliżować Ateny? Wyłączyć na pół godziny sygnalizację świetlną na skrzyżowaniach! Pisać można by było długo, wiem natomiast że tam nie wrócę nigdy! Nie polecam wyjazdu aby coś zarobić, Polacy tam żyją z dnia na dzień w większości przypadków i w większości przypadków są to osobnicy którzy mają w polsce problemy z prawem! Więc rozumiem dlaczego w Grecji Polak Polakowi wilkiem!

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Odp: Praca w Grecji

Postautor: czarnaewa » 05 maja 2010, 03:37

Niestety muszę się z tobą zgodzić sama prawda Grecja to lepsze wrażenia niż sporty ekstremalne
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

Jula19

Re: Praca w Grecji

Postautor: Jula19 » 02 lut 2011, 09:53

Witam!!!
Nie moge sluchac a tymbardziej czytac tych wszystkich obelg pod adresem biura Elpida!!! Po pierwsze PAMIETAJCIE biura wynajmuja sobie ludzi do pisania opinii za ok.50e...zenada i oczerniaja inne!!! Po drugie biuro Elpida legalne jest tylko jedno...szefem tam jest Pan Christos Kossioris a reszta to nedzni oszusci ktorzy sie podaja za to biuro a czasy gdy pracowala tu niejaka Roksana i Jorgos(pseudo drugi szef za jakiego sie uwazal)w 2006/2007 juz minely!!!Uczciwosci stala sie zadosc i zostali wywaleni na zbity pysk za te wszystkie machlojki ktore robili i psuli imie naprawde DOBREGO BIURA JAKIM JEST ELPIDA!!!!Osobiscie poznalam szefa i przyjechalam wlasnie przez to biuro do Grecjii jestem Megaaaaaaa zadowolona!!! Polka Agnieszka, ktora pracuje tam tez jest w porzadku kobieta i naprawde dba o dziewczyny!!!Ale niestety praca jest praca jezeli kos mysli, ze przyjedzie i bedzie sie umawial z miesniakami na plazy i pil tylko PINA COLADE i zgarnial za to pensje to sie grubo myli!!!Dlatego dziewczyny nie bojcie sie ;););)

astakos63

Postautor: astakos63 » 10 mar 2011, 21:49

ELPIDA TONIE WIĘC WYCHODZI Z ZAŁOŻENIA ŻE WSZYSTKIE CHWYTY SĄ DOZWOLONE.
NIE WIERZCIE W ICH UCZCIWOŚĆ I CUDOWNĄ PRZEMIANĘ! CUDÓW NIE MA!!!
DODRZE KOLEŻANKA PODSTAWIONA ZA 50 EURO NAPISAŁA.
SZEFEM JEDYNYM ELPIDY BYŁ,JEST I BĘDZIE KRISTOS I NIC BEZ JEGO WIEDZY I POZWOLENIA SIĘ NIE DZIAŁO!!!
ZNAM DOBRZE TO BIURO I HISTORIE Z NIM ZWIĄZANE.
NIE BEZ POWODU TRAFIŁO NA CZARNĄ LISTĘ.
NIEPRAWDĄ JEST ŻE DZIAŁAJĄ OD KILKUNASTU LAT{Z TEGO CO MI WIADOMO CHYBA OD 6-7)
OSOBY WYJEŻDZAJĄCE PRZEZ GRECKIE AGENCJE WIEDZĄ ŻE PRACODAWCY POTRĄCAJĄ PROWIZJĘ DLA BIUR OD PENSJI I PRZESYŁAJĄ AGENCJĄ.
NIGDY NIE UWIERZĘ W TO ŻE JAKIKOLWIEK SZEF AGENCJI DA KOMUŚ PEŁNOMOCNICTWO DO KONTA ABY TEN MÓGŁ GO OKRAŚĆ.
JEDYNIE Z CZEGO JORGO MÓGŁ OKRAŚĆ KRISTOSA TO Z KLIENTÓW KTÓRZY ZERWALI Z NIM WSPÓŁPRACĘ!
CO DO DZIEWCZYN PRACUJĄCYCH W BIURACH NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ ŻE JAKAŚ ŚWIETNA BABKA AGNIESZKA WAM POMOŻE. DECYZJĘ PODEJMUJE JEDYNIE KRISTOS I JEŻELI POMOC WIĄZAŁA BY SIĘ ZE STRATĄ PIENIĘDZY ZAPOMNIJCIE!!!
TAK NAPRAWDĘ WAŻNE JEST DO JAKIEGO PRACODAWCY TRAFICIE(TO JUŻ JEST LOTERIA)
WIELE DZIEWCZYN DECYDUJĄC SIĘ NA WYJAZD SĄDZI ŻE GRECJA TO MORZE PLAŻA ZABAWA I PRACA.NIC BARDZIEJ MYLNEGO.CZĘSTO MIAŁAM JE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI LECZ BRAKŁO MI SIŁY ABY NAD NIE PÓJŚĆ. MIMO WSZYSTKO JEŻELI DECYDUJECIE SIĘ NA GRECJĘ I NIE BOICIE SIĘ PRACY,WARTO WYJECHAĆ GDYŻ MOŻNA BYC MILE ZASKOCZONYM,LUB..........? RADZIŁA BYM TEŻ JADĄCYM PIERWSZY RAZ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA POŚREDNICTWO BIUR(ZAWSZE TO JAKAŚ GWARANCJA) NIE WSZYSTKIE OSOBY SĄ ROZCZAROWANE.
WIELU POLAKÓW I POLEK PRACUJĄCYCH W GRECJI W TEN SPOSÓB ZACZYNAŁO.

mownie

Postautor: mownie » 22 lip 2011, 09:16

Zgadzam się zupełanie z postem Thorgala. Byłam raz w Grecji ale tylko na wycieczce z belvilla. Polecam tę firmę, bo jest naprawdę rzetelna. W każdym razie chciałam dodać, że to co w Atenach zobaczyłam to aż żal. W Grecji naprawdę nie ma nic poza starożytnymi budynkami. Poza tym jest sucho i strasznie. Poprostu strasznie. Dobrze tylko, ze w starożytności ktoś tam wybudował te budowle, bo tak kraj byłby zupełnie nieatrakcyjny. A tak dumni Grecy pozostaną dumni, że są Grekami. Znalazłam przed wyjazdem artykuł o Polonii w Grecji. Jak na pierwszy rzut oka wszystko wygląda świetnie ale żal tylko trochę, że ludzie nie znają tej ciemnej strony.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Wrażenia z pracy”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl