Czytasz ogłoszenia w GW - uważaj

Posty dotyczące wyjazdów do pracy z ogłoszeń drobnych w Gazecie Wyborczej itp wydawnictwach z ogłoszeniami w stylu "pakowanie parasolek" czy "sortowanie przesyłek"
Regulamin forum
- tylko posty na temat pracy z ogłoszeń drobnych
- przy okazji uwaga, 99 % takich ogłoszeń w GW to ściema !!!
Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Czytasz ogłoszenia w GW - uważaj

Postautor: czarnaewa » 15 mar 2009, 10:07

Przed podjęciem decyzji o wyjeździe do pracy z ogłoszenia drobnego w GW przeczytaj najpierw ten materiał, jeśli zobaczysz podobieństwo do opisywanych tam przypadków, dobrze się zastanów przed ostateczną decyzją.

Przeczytaj i przeanalizuj, potem może być za późno
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

tadek

Postautor: tadek » 18 mar 2009, 09:47

jestem pod ogromnym wrażeniem pani forum i zarazem ogromnej naiwności naszych rodaków prawie 20 lat kapitalizmu niczego nie nauczyło dalej wierzymy ze gruszki rosną na wierzbie, że ktoś da nam coś za darmo, że pojedziemy do londynu gdzie czeka dla nas praca w której nie musimy znać języka a na godzine zapłacą 8 funtów, po czasie sami oszukani napewno się dziwią jak można było być aż tak głupim i naiwnym, jak widać można, żeby nie ta strona to zyski oszustów rosły by dalej i dalej.

pozdrawiam panią ewe i wszytkich forumowiczów

ekspert

Postautor: ekspert » 18 lip 2009, 22:53

trzeba chyba mieć gulasz wieprzowy zamiast mózgu żeby wierzyć w takie oferty na pysk, jechać w ciemno na podstawie "angażu" załatwionego podczas jednej rozmowy na komórkę, no i jechać gdziekolwiek w ciemno...... debile

naiwny ?

Re: Czytasz ogłoszenia w GW - uważaj

Postautor: naiwny ? » 04 cze 2010, 00:25

Można zadzwonić do firmy i spytać się czy szukają pracowników. Niestety firma mi nie odpisała na e-mail więc postanowiłem sam pojechać i sprawdzić. Pozwiedzałem i wróciłem z niczym można powiedzieć :) Dowiedziałem się tam że nie jest kolorowo i z pracą ciężko nawet przez agencję , a polacy ledwo wiążą koniec z końcem . Kupują drogie auta żeby się pokazać , natomiast sami mieszkają w 8 osób w dość małym domku. Dlatego może troche niechętnie mnie przyjeli po naciskach rodziny z Polski . Podróże kształcą i to bardzo :)

Tulipana

Postautor: Tulipana » 10 lis 2010, 16:49

Tez bym uwazala na ogloszenia z Gazety. Ludzie sa przyzwyczajeni do ofert i ze w tej gazecie sa zazwyczaj relatywnie dobre oferty ale mozna sie tez przejechac. Moja kolezanka Kasia zostala tak naciagnieta. Znalazla cos o zbiorach truskawek w Hiszpanii. Dzwonila a i owszem. Zaufala i pojechala. I co?- po tygodniu byla z placzem z powrotem.

Gość

Postautor: Gość » 05 gru 2010, 08:28

CZYTAJCIE TO OD DOŁU !!!

Witam!
Na razie niestety nie dostałysmy zadnej informacji od klienta.
Własciciel farmy, ma teraz jakas kontrole produkcyjna i nie moze sie aktualnie zajac wprowadzeniem Pana do pracy i zapoznaniem z obowiazkami.
Jak tylko będzie cokolwiek wiadomo natychmiast damy Panu znac.
Pozdrawiam
Joanna Majewska
Workforce Sp. z o.o.

Witam,
To juz jest pani Paulino komplet dokumentow.
Pozdrawiam
Sławek

Witam,
przesyłam skan zaswiadczenia lekarskiego i rachunek.
Pozdrawiam
Sławomir W

Witam!
Przesyłam skierowanie na badania.
Dane firmy do faktury lub rachunku:
Workforce Sp. z o.o. Sp. kom.
Al. Papieża Jana Pawła II 26/1
70-454 Szczecin
NIP: 7781455815
Pozdrawiam
Joanna Majewska
tel. Kont. 515820798

Witam,
Skierowanie przesle jutro mailem. Proszę wydrukowac i udac sie do lekarza medycyny pracy. Prosze wziac rachunek za wystawienie zaswiadczenia lekarskiego. Na jego podstawie koszt zostanie zwrocony. Dane do rachunku wysle jutro razem ze skierowaniem.
Pozdrawiam,
Paulina Muszynska

Witam,
Przesyłam Pani Paulino zaswiadczenie o niekaralnosci.
Co sie zaś tyczy zaswiadczenia lekarskiego, takie zaswiadczenie moze wystawic jedynie lekarz medycyny pracy,
bez skierowania od pracodawcy, zaden lekarz medycyny pracy takiego zaswiadczenia mi nie wystawi.
Pozdrawiam
Sławomir W

Witam, zgodnie z nasza rozmowa przesyłam liste niezbednych dokumentow:
1.Ksero dowodu
2.Zaswiadczenie o niekaralnosci
3. Zaswiadczenie lekarskie o mozliwosci podjecia pracy na farmie
4. Numer nip
5. Numer konta
Pozdrawiam,
Paulina Muszyńska
Biuro Rachunkowe AKONTO
Al. Papieża Jana Pawła II 26/1
70-454 Szczecin
biuro@biuroakonto.pl

Hi again :) sorry your cv was in the mail :)
Ok I will call you tomorrow and I promise you a job so when can you go to
Sweden? I will drive from Stettin tomorrow afternoon with one worker also.
But I can arrange transport for you later first my bookkeeper will call you
tomorrow about documents and contract.
Med venlig hilsen / Best regards
Jacob Maare
Tel. +(45) 3699 1630
http://www.workforce.dk
Jacob Maare - Workforce.dk" <info@workforce.dk> napisał(a):

Hi Slawomir.
I will give you info later about the job.
There might be a job for you very soon.
Have a nice Sunday.
Med venlig hilsen / Best regards
Jacob Maare
Tel. +(45) 3699 1630
http://www.workforce.dk

Hello Jacob !
I hope that you remember about me ?
I still want this job Jacob.
Best regards
Slav

Najpierw jest ogłoszenie w prasie. Pozniej wymiana emai'li. Rozmowa telefoniczna, obietnice, spore wymagania: znajomosc jezyka, zaswiadczenie o niekaralnosci, badania lekarskie (łaczny koszt 100zł),a pozniej Tobie mowia, że obecnie nie ma pracy.
Unikajcie tych firm – to jakis jeden wielki wal!!!:
Workforce Szczecin Sp. Z o.o. Kom.
Workforce Denmark
Biuro Rachunkowe Akonto - Szczecin

Joanna Majewska

Postautor: Joanna Majewska » 18 lut 2011, 15:56

Witam serdecznie!
Pan pisząc o firmie Workforce przyporządkował nas do grona oszustów i złodzieji. Pytam się dlaczego? Obrażać i oczerniać kogoś jest łatwo - prosze sprostować swoje stanowisko, bądź podać argumenty. Nigdy nie żądaliśmy od nikogo pieniędzy w zamian za załatwienie Pracy. Jesteśmy legalnie działającą agencją. Nasi Klienci wymagają takich a nie innych dokumentów i nie mamy na to wpływu - jeżeli ktoś chce pracować musi sie dostosować do warunków zleceniodawcy, jak ich nie akceptuje nie podejmuje dalszych rozmów. Za wszelkiego rodzaju badania, zaświadczenia płacimy my - po przedstawieniu rachunków - to jest oczywiste! O co Panu chodzi? Czemu niby jesteśmy naciągaczmi i oszustami? A co do Biura Akonto - nadzoruje jedynie sprawy kadrowe!

tropulek33

Postautor: tropulek33 » 11 maja 2011, 09:11

Jak już wcześniej pisałam. Po swoich doświadczeniach, które nie należą do pozytywnych też chcę z tego miejsca zaapelować, żeby ogłoszenia i firmy sprawdzać po trzy razy. Dzwonić, pyatć się o atesty, czytać fora i opinię. To pomaga. Wiadomo jednak, że ciągle wierzymy w jakiś utopijny świat, gdzie coś jest za darmo a jak tylko przekroczymy granicę, poleci manna z nieba.

tropulek33

Postautor: tropulek33 » 16 maja 2011, 09:29

chciałam jeszcze dodać, że zanim się na cokolwiek zdecydujecie to miło byłoby właśnie poczytać parę informacji na tematy prawnicze jak na przykład w artykułach dobra rada. Zacząć poprostu od czegoś najnormalniejszego w świecie, by potem nie żałować decyzji...albo conajmniej wiedzieć cokolwiek, by potem nie czuć się oszukanym i wrócić z niczym. Tak jak w w tym artykule!

Awatar użytkownika
tracer
Kontakt:

Postautor: tracer » 19 maja 2011, 07:54

i ja postanowiłem sie wypowiedziec. oczywiscie wszystko co napisze to moje prywatne zdanie:-)
mam wrazenie ze bardzo czesto naduzywane jest słowo oszustwo. ono ma swoja definicje i jako słowo i jako okreslenie czysto prawne. radziłbym wiec wszytkim piszacym o oszustach najpierw przeczytac sobie czym jest oszustwo. kazdy wyjezdzajacy za granice do pracy ma swoje doswiadczenia, ale ma takze swoje wyobrazenia jak moze praca wygladac, ma takze swoje oczekiwania. niestety bardzo czesto owe oczekiwania, zeby nie napisac marzenia , zdarzaja sie z rzeczywistoscia i dla niektoryc h jest to problem i od razu pojawiaja sie wpisy o oszustwach.
z racji wykonywanej pracy mam do czynienia z wieloma osobami poszukujacymi pracy w Holandii, i niestety musze przyznac ze rózznie to z nimi bywa
bardzo czesto komus sie wydaje ze pracodawcy powinni padac na kolana z radosci i ronic łzy szczescia ze dana osoba zechciala do nich napisac , bardzo czesto takim osobom wydaje sie sa swietne i nic nie jest w stanie zagrozic im w procsie rekrutacji i najczesciej myla chec do pracy z motywacja. albo uwazaja ze dadza sobie rade w danej pracy tylko dlatego ze chca pracowac. nic bardziej mylnego. :-)
pozniej internet zawalony jest wpisami rozczarowaych osob wyplakujacych swe zale bo ini przeciez "zechcieli wyslac kilka maili a nikt nie odpowiada" jak to mozliwe , w koncu kazdy pracodawca powinien plakac ze szczescia ze dana ksiezniczka czy ksiaze zechcieli szukac pracy.
w innych przypadkach kiedy juz jada do pracy i okazuje sie ze nie dali sobie rady to od razu wina jest pracodawcy.

kiedy nie mozna napisac ze jest zostalo sie oszukanym to pozostaje mozliwosc wpisu o obozie pracy

- jak duza ilosc godzin - oboz pracy
-jak praca w szybkim tempie - oboz pracy
-jak praca w stresujacym srodowisku - oboz pracy

jak oboz pracy to przeciez i warunki mieszkaniowe straszne :-) w koncu w obozie pracy nie mozna normalnie mieszkac.
powiem Wa drodzy forumowicze , po 7 latach mieszkania i pracowania w Niemczech i Holandii - wiekszosc z Was nigdy w obozie pracy nigdy nie byla. ale to przeciez najlatwiejsze.
zawsze lepiej napisac ze pracowalao sie w obozie pracy niz np ze nie dawalo sie rady z praca w szybkim tempie. w koncu to wina pracodawcy , zawsze i wszedzie. jak on mogl pozwolic na prace w takim tempie skoro ja"gwiazda " zechcialam tutaj pracowac. :-) i nie uogolniam tutaj. tak to poprostu wyglada. czesto rozmawiam z kandydatami poszukujacymi pracy w Holandii i ZAWSZE slysze ze dadza sobie rade , sa swietni, i NAPEWNO dadza sobie rade bo oni juz w Holandii pracowali ... jakby to o czyms mialo swiadczyc. niewazne ze kazdy pracodawca jest inny, niewazne ze kazdy ma inne wymagania, jest innym czlowiekim i inaczej podchodzi np do pracownikow tymczasowych. " ja pracowalam juz w Holandii wiec wszedzie dam sobie rade"

wiekszosc kandydatow w odpowiedziach na oferty pracy podaje jako podstawowy argument posiadanie BSN numeru. :-) . jakby posiadanie prawa jazdy czynilo juz z kogos dobrym kierowca. hahahaha

moglbym tu napisac wypracowanie n a temat osob poszukujacych prace i bledow popelnianych przez nie ale ani to miejsce ani czas.

tak na koniec: wspolczuje osob0m ktore zostaly oszukane. naprawde szczerze. ale zostac oszukany m to jedno a nie dac sobie rady to drugie. a mam wrazenie ze w duzej czesci wpisy o obozach pracy sa wynikiem rozczarowania i frustracji bo sie nie nadawalem/am . chetnie podyskutuje z kims na ten temat na tym forum. zaznaczam tylko ze nie dyskutuje na zasadzie pyskowek. szkoda mi na to czasu.

i tak naprawde na koniec.

nie wiem czemu ktos zaznacza ze nalezy uwazac na ogloszenia z wyborczej, to juz szczyt naiwnosci. siec jest zawalona ogloszeniami od oszustow a ktos pisze o ogloszeniach w wyborczej hahaha , co do owych parasolek w opisie tematu: wczoraj pojawilo s ie ogloszenia np jedenej z firm holenderskich produkujacych parasolki, do montazu , wiec ja sie pytam: oni tez oszukuja? nie lubie takich uproszczen. oczywiscie rozumiem zamiar czy cel osoby tworzacej opis tematu ale nie do konca jest logiczny.

zeby ukrocic jakies prymitywne mogace sie pojawic komentarze: zajmuje sie selekcja kandydatow, najczesciej fachowcow w danej dziedzinie, od 2 lat, jestem freelancerem, wspolpracuje z kilkoma agencjami holenderskimi i holenderskimi pracodawcami. nie pracuje dla polskich firm i nie dlatego ze sa BEEEEEEEEE tylko dlatego ze same daja sobie rade. zeby byla jasnosc.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Uwaga na ogłoszenia w Gazecie Wyborczej !!!”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl