Vivus - problem z umową

onoo

Vivus - problem z umową

Postautor: onoo » 02 gru 2015, 22:05

Przelew symbolicznego grosza potwierdza zawarcie umowy tylko, gdy w polu „tytułem” jest właściwy jej numer. Inaczej sąd oddali pozew o zwrot pieniędzy. Znany serwis Vivus.pl stosuje własną metodę na potwierdzenie zawarcia umowy pożyczki.
Po rejestracji internetowej klient musi przelać grosz na wskazane mu konto, co stanowi rodzaj oświadczenia o przyjęciu warunków pożyczki. Dopiero wówczas kwota jest przelewana na jego konto, a w ślad za tym na wskazany adres wysyłana jest umowa na
piśmie. W branży pożyczek online liczy się bowiem czas. Robiąc przelew na ów 1 grosz, klient powinien w polu „tytułem” wpisać numer umowy pożyczki. A jeśli się pomyli? Jak wynika z wyroków zapadłych ostatnio w sądach różnych instancji, nie musi wówczas zwracać pożyczki, choć dowody na jej przelanie są ewidentne. Sądy uznają, że serwis pożyczkowy nie jest w stanie wykazać, że rzeczywiście doszło do zawarcia umowy.

Do takich wniosków doszedł m.in. Sąd Rejonowy w Suwałkach (sygn. akt I C 3505/14). W przelewie na 1 grosz wskazano
inny numer umowy, niż ta, która była podstawą żądania ok. 1200 zł z odsetkami. Vivus złożył apelację, ale i tę przegrał. Sąd Okręgowy w Suwałkach w wyroku z 8 października 2015 r. (sygn. akt I. Ca. 480/15) oddalił powództwo.

W wyroku Sądu Okręgowego w Łodzi z 30 czerwca 2015 r. (sygn. akt III Ca 761/15) sąd wprost przyznał, że wola zawarcia umowy może być wyrażona w różny sposób. Jednym z nich może być przelanie grosza na wskazane konto.
„Problem jednak polega na tym, że dokumenty znajdujące się w aktach wskazują na to, iż pozwany, dokonując przedmiotowego
przelewu na rzecz poprzednika prawnego powoda, ujawnił w ten sposób wolę zawarcia innej umowy niż ta, z której skarżący wywodzi dochodzone pozwem roszczenia, zaś powód nie wykazał, że istnieją okoliczności nakazujące inaczej tłumaczyć złożone
oświadczenie” – wyjaśnił sąd. To oznacza, że jeżeli dane wpisywane w przelewie mającym stanowić potwierdzenie zawarcia pożyczki nie są prawidłowe, irma nie może liczyć na odzyskanie pieniędzy.

źródło DGP z 1 12 2015

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... rosza.html

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Firmy pożyczkowe”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
 

 

cron