PKF SKARBIEC

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

P.K.F ,,Skarbiec" Sp.z.o.o

Postautor: czarnaewa » 11 wrz 2007, 18:52

Cytuje otrzymanego maila:

umieściłam to na forum , ale napisze to tutaj
witam bardzo serdecznie znalazłam to forum przez przypadek bo moja mama chciała zaciągnąć kredyt w tej firmie...ale właśnie mnie nie spodobała się ta wpłata przed otrzymaniem pożyczki oraz to,że nie trzeba zgody współmałżonka i od razu stwierdziłam,że to jest system argentyński. mama pojechała do siedziby tej firmy i zapytała czy to nie jest system argentyński to kobieta z oburzeniem powiedziała,że moja mama jest trudną klientką , i że z nikim nie mieli tylu problemów.Mama poprosiła o wzór umowy przedwstępnej...owszem otrzymała ... tylko czytając tą umowe już miałam wątpliwości.
Firma ta działa obecnie w Kielcach na ul. Bodzentyńskiej 10 , codziennie reklamuje się w gazecie Echo dnia oferując "Atrakcyjne pożyczki gotówkowe 25.000 złotych - rata 291 złotych; 100.000 - 1165 złotych, rrsp 7.08% rocznie.
Dopiero na umowie znalazłam pod paragrafem 15 adresy , i tam było napisane P.K.F ,,Skarbiec" Sp.z.o.o z siedzibą w Gdańsku 80 - 365 ul. Czarny Dwór 8

Ludzie nie dajcie się nabrać...ja mam 18 lat i od razu skapnęłam się,że coś jest nie tak!!
dobrze,że mam z mamą dobry kontakt , i że mi uwierzyła i dziękuje Bogu za takie forum jak to bo inaczej mama straciałaby 1250 zł.
Pozdrawiam

P.S- co robić?? bo szkoda ludzi
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

bogna16@vp.pl

kredyt

Postautor: bogna16@vp.pl » 03 gru 2008, 09:03

Dzień dobry! Proszę o kontakt osoby, które brały kredyt "DOBRA POŻYCZKA"

Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2008, 07:36

ja sie nie dałem nabrac reklamie i na szczęście przejżałem na oczy w ostatniej chwili przed podpisaniem umowy

lilka

Postautor: lilka » 04 gru 2008, 08:02

Kiedy poprosiłam o wzór umowy, pracownica odmówiła mi, tłumacząc, że dokumenty te są ewidencjonowane, a ksero niestety było zepsute. I podziekowałam grzecznie :lol:

PKF

Postautor: PKF » 04 gru 2008, 08:39

PKF "SKARBIEC" ubrała nowe szaty jako DOBRA POŻYCZKA i naciąga dalej. Część ludzi
myli Dobrą Pożyczkę Deutche Banku z nimi i myślę że właśnie dlatego zmienili nazwę.
Nie dajcie się naciągnąć biura zarabiają na opłatach przygotowawczych kredytów
które nigdy nie zostały uruchomione jak łatwo policzyć stara się 30osób wpłaca
po 500pln to 15000 jedna osoba dostaje kredyt w wysokości 6000tys, zostaje
9000tys na utrzyamnie całej struktury oszustów.

Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2008, 11:27

Fakty są takie, że gdy nie będziemy korzystać z takich rozwiązań to ich nie będzie. Najwidoczniej jest taka potrzeba rynku bo chętni się znajdują. Ważne jest aby czytać, pytać, drążyć itp. itd. i nie dać się zrobić. Jak się okazuje w Polsce dalej pewne firmy korzystają z naiwności ludzi, którzy niczego się nie uczą a przecież w mediach było i czasem jest sporo wiadomości na tematy oszustw.

były pracownik

Postautor: były pracownik » 04 gru 2008, 11:34

A TERAZ OPISZE JAK DZIAŁ TEN WALNIETY STSTEM:JA BYŁEM PRACOWNIKIEM FIRMY SKARBIEC OD 01.12.2006 DO 15.12.2006 R. I TO CO DZIAŁO SIE W TEJ FIRMIE TO NAPRAWDE WOŁAŁO O POMSTE DO NIEMA KLIENT PRZYCHODZIŁ DO BIURA NALEZAŁO MU WCISKAC KIT ZE MUSI SPORZADZIC WNIOSEK O UDZIELENIE POZYCZKI I TAK TEZ SIE ROBIŁO OCZYWISCIE INFORMUJAC ZE WNIOSEK ZOSTANIE PRZESŁĄNY DO CENTRALI W CELU WERIFIKACJI CO BYŁO TOTALNĄ ŚCIEMĄ PONIEWAZ TAKI WNIOSEK ODKŁADA SIE NA BOK I NASTEPNEGO DNIA KAZDEMU KLIENTOWI MOWIŁO SIE ZE DECYZJA JEST POZYTYWNA I ZE WYRAZONO ZGODE NA ZAWARCIE UMOWY POD WRUNKIEM WPŁATY KAUCJI CZY TEZ OPŁ. ZWROTNEJ W KWOCIE 5% WARTOSCI POYCZKI. KTO DAŁ SIE NA TO NABRAC PODISYWAŁ UMOWE PONIEWAZ JAK PYTAŁ SIE KIEDY DOSTANIE POZYCZKĘ INFORMOWAŁO SIE GO ZE W TERMINIE 14 DNI OD MONENTUPODPISANIA UMOWY A KLIENT NIE CZYTAJAC UMOWY NIE WIEDZIAŁ ZE ON UMOWY W DNIU WPŁATY TEJ OPŁATY NIE PODPISYWAŁ LECZ ZAWIERAŁ UMOWE PRZEDWSTEPNĄ POŻYCZKI KTÓRA TO BYŁ ZGODNIE Z WARYNKAMI UMOWY EWIDENCJONOWANA W TERMINIE 60 DNI OD DATY PODPISANIA PO JEJ ZEWIDENCJONOWANIU KLIENT OTRZYMYWAŁ DOPIERO DOKUMENTU ZABEZPIECZAJĄCE I TU ZACZYNAŁY SIE SCHODY PONIEWAZ KLIENT OTRZYMYWAŁ DOKUMENTACJE ZABEZPIECZAJĄCA GDZIE OBOWIĄZKOWYM ZABEZPIECZNIEM BYŁ WEKSEL I MUSIAŁ DOKONAC JESZCZE JEDNE FORMY Z PROPOZYCJI NP:
- ZASTAW HIPOTECZNY
- BLOKADA SRODKÓW NA RACHUNKU
- PORECZYCIELE Z DOCHODEM ŚREDNIEJ KRAJOWE OD DWÓCH DO TRZEC TAKICH OSÓB
- CESJA POLISY Z FUNDUSZEM INWESTYCYJNYM
- ZASTAW REJESTROWY
KLIENT BYŁ ZOBOWIĄZANY DO USTANOWIENIE ZABEZPIECZNIE POŻYCZKI W TERMINIE DO 30 DNI JESLI TEGO NIE ZROBIŁ TO UMOWA WYGASAŁA I TRACIŁ OPŁATE PRZYGOTOWAWCZA.
JESLI KLIENT NP ZNALAZŁ BY TAKICH PORECZYCIELI TO POZYCZKODAWCA GDYBY MIAŁ WATPLIWOŚCI CO DO ICH WIARYGODNOSCI A TAK BYŁO ZAWSZE WZYWAŁ POZYCZKOBIRCE DO ZŁOZENIA DODATKOWYCH DOKUMENTÓW UWIARYGADNIAJCYCH ICH WYPŁACALOŚĆ KOLEJNE 60 DNI. A NASTEPNY PRZYKŁAD KLIENT WYBIERAZ ZABEZPIECZNIE POZYCZKO JAKO BLOKADA SRODKÓW NA RACHUNKU BANKOWYM SKARBIEC WYRAZA ZGODE ALE TO NIE BYŁO BY TAK PIEKE PONIEWAZ KLIENT UBIEGA SIE O POŻYCZKĘ W KWOCIE 5.000ZŁ SKARBIEC OWSZE WYRAZIŁ ZGODE NA BLOKADE SRODKÓW NA RACHUNKU JAKO ZABEZPIECZENIA POD WARUNKIEM ZABLOKOWANIA SWRODKÓW W KWOCIE 12.000 NA CZAS SPŁATY POZYCZKI. GDZIE TU SENS I LOGIKA PRZECIEZ JESLI JA BYM MIAŁ 12.000 TO BYM NIE BRAŁ POZYCZKI W KWOCIE 5.000ZŁ.
WYPŁATA POZYCZKI TYLKO TAK TO SIE NAZYWA:
KLIENT ZAŁUŻMY ZE PRZESZEDŁ ZABEZPIECZENIA I CUDEM UDAŁO MU SIE ZABEZPIECZYC POZYCZKĘ PRZECHODZI DO WYPŁATY( NIE ZAPOMNIJMY ZE ON MA NADAL PRZEDWSTEPNĄ UMOWE POZYCZKI)
KLIENT PO ZABEZPIECZENIU POZYCZKI OTRZYMUJE PROMESĘ WYPŁATY POŻYCZKI PROGRAM INFORMATYCZNY UDZIELACY POŻYCZKE NADAJE KAZDEMY KLIENTOWI INDYWIDALNE ZWANE NUMERAMI PROMESY POZYCZKOWEJ, KTÓREJ LICZBA ICH JEST NADAN ZGODNIE Z KROTNOŚCIA POŻYCZKI NP.: KLIENT CHCE WZIĄĆ 50.000 TO JEST 1. KROTNOŚCI POŻYCZKI STANDARDOWEJ 5000ZŁ. PTZYMUJE ZATEM 10 NUMERÓW NPP I KOLEJNE SCHODY JUZ WIADOMO ZE KWOTA 50.000 ZŁ ZOSTAŁO PODZIELONA NA 10 KAWAŁKÓW. CZYLI ZGODNIE Z ICH UMOWĄ KLIENT NIE DOSTANIE OD RAZU 50.000 TYLKO DOSTANIE TO W 10 TRANSZACH KAZDA PO 5 TYS ZŁ.
ALE ABY TO NASTAPIŁO MUSI BYC NA TO FUNDUSZ I TU KOLEJNE SCHODY BOWIEM SKARBIEC ZASTRZEGA SOBIE ZE WYPŁATA POZYCZEK NASTEPOWAC BEDZIE W MIARE MOZLIWOŚCI FUNDUSZU POZYCZKOWEGOW KOLEJNOSCI NADANYCH NUMERÓW NEP. NIE ZAPOMNIJMY O FAKCIE ZE NUMERY TE NADAWANE SA KOLEJNO PO SOBIE NASTEPUJACO CZYLI OD 1 DO ..... . ROZLICZENIE FUNDUSZU POZYCZKOWEGO BEDZIE NASTEPOWAŁAO PRZEZ ZARZAD POZYCZKODAWCY RAZ W MIESIACU. CZYLI JEZELI KTOŚ MA NADANE 10 NUMERÓW NPP TO PRZYZNAWANIE POZYCZKI BEDZIE TRWAŁO PRZY ZAŁOŻENIU ZE MIAŁ BY NUMERY NPP OD 1-10 PRZEZ KOLEJNO NASTTEPUJACYCH 10 MIESIECY PO SOBIE PRZY ZAŁOZENIU ZE POZWOLI NA TO FUNDUSZ POZYCZKOWY ALE ZNAJAC PRAKTYKI TEJ FIRMY NAPEWNO NIE PRZYDZIELA TEGO NIKOMY PONIEWAZ JAK WYKONYWAŁEM U NICH PRACE DZWONILI KLIENCI I PYTALI SIE CZY JUZ OTRZYMALI PRZYDZIAŁ JAK SŁYSZELI ZE NIE MA ICH NA LISCIE TO PYTALI SIE CZY KOLEJNE 2 CZY 3 LATA MAJĄ CZEKAC PONIEWAZ TYLE JUZ CZEKALI. ALE JEDZMY Z TYM DALEJ KLIENT OTRZYMAŁ PRZYDZIAŁ POZYCZKI NA JEDEN NR NPP CZYLI 5.000ZŁ NADAL NIE MA JEDNAK PODPISANEJ UMOWY POZYCZKI CZYLI NIE WIE KIEDY DOSTANIE PIENIADZE ZGODNIE Z WARUNKAMI UMOWY POZYCZKODAWCA PRZESYŁA DO KLIENTA UMOWE POZYCZKI W TERMINIE DO 14 DNI OD DATY PRZYDZIAŁU POZYCZKI ŁACZNIE Z HARMONOGRAMEM SPŁATY POZYCZKI(TU NIE POTRZEBUJA SETEK DNI) KLIENTA MA 14 DNI NA ZWROT UMOWY (JESLI TEGO NIE ZROBI UMOWA JEST ZERWANA) KLIENT ODESŁAŁ UMOWE SKARBIEC ZASTRZEGA ZE WYPŁATA NASTAPI NIEZWŁOCZNIE LECZ MA NA TO KOLEJNE 14 DNI. ALE KLIENT OTRZYMAŁ TYLKO NAMIASTE TEGO CO CHCIAŁ KOLEJNE PRZYDZIAŁY ODBYWAC SIE BEDA CO MIESIAC (O ILE FUNDUSZ NA TO POZWOLI) A SPŁACA JUZ POZYCZKĘ KTÓRA OTRZYAMŁ W KWOCIE 5 TYS. A KOLEJEN TRANSZE DOSTANI O ILE DOSTANIE W BLIZEJ NIE OKRESLONYM CZASIE CZYLI MOZE ICH NIE DOSTAC W CELE ALBO ZA ROK MOZE DWA. LECZ GRATULUJE KOMU KOLWIEK JAK KTOŚ PRZEJDZIE PRZEZ TA GECHENNE. A TARAZ NAJWAZNIEJSZE OTO TELEFON DO TYCH ZłODZIEJI KTóRY ZAWSZE ODBIERAJą LECZ ZAZNACZAM NIE PRZEDSTAWIAJA SIE JAKO POKF SKARBIEC TYLKO MOWIą SłUCHAM: 0-58-761-53-10
W ZWIĄZKU Z PRAKTYKAMI JAKIE TA FIRMA STOSUJE CHCIAŁ BYM OSTRZEC WSZYSTKICH ZA POSREDNICTWEM PANSTWA PROGRAMY ABY NIE PODPISYWALI UMOWY W SKARBCU BO NIC NIE ZYSKAJĄ A MOGA TYLKO STRACIC

Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2008, 23:31

Zakwestionowany przez UOKiK został punkt bumowy stosowany przez PKF "Skarbiec" we wzorcach umów przedwstępnych, który:

- uzależnia wypłacenie pożyczki od wywiązania się konsumenta ze wszystkich zobowiązań, również zawartych w umowie właściwej, której siłą rzeczy nie może on znać w momencie podpisywania umowy przedwstępnej. "Skarbiec", pozostawiając sobie możliwość dowolnego sformułowania przyszłej umowy pożyczki, jednostronnie decyduje, na jakich warunkach (i czy w ogóle) ostatecznie przeleje zadeklarowaną kwotę na konto pożyczkobiorcy,

Provident agent

Postautor: Provident agent » 06 gru 2008, 10:41

W Zielonej Górze działa firma, która obiecuje szybki kredyt. Ludzie wpłacają zaliczki, ale pożyczki nie dostają. Policja prosi wszystkich oszukanych, aby złożyli zeznania

Codziennie pod zielonogórskim oddziałem PKF Skarbiec kolejka klientów. W małym pokoiku na pierwszym piętrze budynku Centrum Biznesu obsługuje ich opalona, szczupła brunetka. Jej biuro to mały stolik i szafka, w której leży kilka kosmetyków. Na biurku telefon i wzory umów.

Szybki kredyt, mały procent

Pani Ewa ulotkę o szybkim kredycie Polskiej Korporacji Finansowej Skarbiec znalazła na wycieraczce swojego mieszkania. Emerytka wydała tej zimy sporą kwotę na ogrzewanie mieszkania oraz na remont domu. Chciała wziąć kilkutysięczną pożyczkę, rozłożoną na kilka lat, żeby spłacić dług zaciągnięty u przyjaciół.

- "Dobra pożyczka", obcinamy odsetki do 2,9 procent... Skusiłam się, bo korporacja nie wymagała żadnych zaświadczeń, wystarczyło, że przyniosę dwa dokumenty tożsamości - opowiada. Kobieta złożyła wniosek o 10-tys. pożyczkę rozłożoną na 10 lat. Miesięcznie miała spłacać 102 zł. Następnego dnia zaproszono ją znów do biura, by podpisała umowę.

- Wtedy okazało się, że mam zapłacić wpisowe - 5 proc. wartości kredytu - 500 zł. Zdziwiłam się, bo do tej pory nie było mowy o żadnej wpłacie! - tłumaczy pani Ewa. - Kredyt miałam dostać w ciągu 2 tygodni od daty wpłaty wpisowego. Przestraszyłam się, że to system argentyński, ale na szczęście mogłam się jeszcze wycofać.

Marek, 30-latek spod Zielonej Góry, przyszedł podpisać umowę w środę ok. godz. 15. Był piątą osobą w kolejce po kredyt. - Najważniejsze, że pieniądze dostanę szybko, nie muszę przynosić żadnych zaświadczeń - tłumaczył zdenerwowany mężczyzna. - W maju mam komunię córki. Przyjedzie rodzina z całej Polski.

Zrezygnował, kiedy usłyszał historię stałych klientów firmy. W kolejce znalazło się kilka osób, które czują się oszukane przez firmę, bo firma nie przyznała im kredytu.

Maria Andrysiak, emerytka ze Szprotawy, przyjechała do biura w asyście wnuka. - Żeby czuć się bezpieczniej, nie mam już zaufania do tych osób - tłumaczy. - Podpisałam umowę na 10 tys. zł kredytu, wpłaciłam zaliczkę - 400 zł w grudnia ubiegłego roku. Pieniądze miałam dostać w ciągu dwóch tygodni, nie dostałam ich do dziś.

Pani Zofia, emerytowana nauczycielka z Żagania, prosi, żebyśmy nie podawali jej nazwiska: - Ośmieszę się przed znajomymi. Jak mogłam tak się nabrać... - opowiada kobieta, która 600 zł prowizji wpłaciła w październiku. Kredytu nie zobaczyła do dziś.

Jak działa Skarbiec?

Skarbcem od kilku lat zajmuje się gdańska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

- Oni od lat żerują na naiwności ludzi biednych, bez zdolności kredytowej. Klient wpłaca zaliczkę (od kilkuset złotych do kilku tysięcy), licząc, że szybko uzyska pieniądze. Wtedy okazuje się, że podpisał tylko przedwstępną umowę, a na podpisanie właściwej umowy musi czekać. Nie wiemy, czy zdarzyły się w ogóle takie przypadki, by klient taką pożyczkę uzyskał - zdradza Roman Jarząbek, dyrektor delegatury UOKiK w Gdańsku. - W umowie przedwstępnej pożyczki złotej, platynowej, srebrnej i zielonej zakwestionowaliśmy zgodność z prawem kilku paragrafów.

Sąd przyznał rację UOKiK. Skarbiec jednak złożył apelację. - Jeśli zostanie ona oddalona, klienci będą mogli domagać się zwrotu wkładu w procesie cywilnym - doradza Roman Jarząbek, który skierował do prokuratury zawiadomienie, że działalność korporacji może mieć znamiona systemu argentyńskiego. Postępowanie jednak umorzono, bo firma udowodniła, że nie udziela kredytów z funduszu wpłat swoich klientów, ma środki własne.

Czy nie gryzie panią sumienie?

Zdaniem pracowników UOKiK największy kłopot jest w tym, że ludzie, przystępując do korporacji, nie czytają dokładnie umów, a pracownicy biur nie mówią im całej prawdy. - Kiedy poprosiłam o wzór umowy, pracownica korporacji odmówiła mi, tłumacząc, że dokumenty te są ewidencjonowane, a ksero niestety było zepsute. W końcu dała mi wzór umowy przedwstępnej - opowiada pani Karina (nazwisko do wiadomości redakcji), która chciała wziąć pożyczkę na samochód.

Z umową poszła do prawnika. Ten znalazł w niej stos kruczków.

Sebastian Kordel, zielonogórski adwokat: - Umowa tzw. przedwstępna - jaką podpisują klienci - nie określa czasu, w jakim korporacja powinna przelać pieniądze klientowi na konto, ani także okresu, po którym zaproponuje mu podpisanie właściwej umowy. By ją potem spełnić, klient musi przedstawić szereg zaświadczeń, min. weksel in blanco i drugą formę zabezpieczenia majątkowego, np. zastaw hipoteczny, zamożnego żyranta. Przypuszczam, że niewiele osób będzie mogło spełnić warunki proponowane przez korporację. W umowie tylko jedno jest pewne - że wpłacona prowizja przepada nam z chwilą wycofania się z umowy.

"Gazeta": - Ilu klientów dostało już od Państwa pożyczki?

Pracownica Skarbca (nie chciała się przedstawić) : - Nie jestem upoważniona do udzielania takiego typu informacji.

"Gazeta": - Nie pytam Pani jako pracownika, tylko człowieka. Nie gryzie Pani sumienie, że biedni ludzie przynoszą do Pani ostatnie pieniądze, licząc złudnie na kredyt?

Pracowniczka: - To niech mi pani znajdzie lepszą pracę, jak jest pani taka mądra.

Do firmy Skarbiec wysłaliśmy faksem pytanie o to, ile osób dostało pożyczki. Niestety pytanie pozostało bez odpowiedzi.

Kazimierz Młodzik, naczelnik sekcji do walki z przestępczością gospodarczą zielonogórskiej komendy: Razem z prokuraturą prowadzimy śledztwo w sprawie działalności firmy Skarbiec w latach 2002-2004, kiedy korporacja działała w systemie argentyńskim. Świadkami w tej sprawie jest ok. 600 pokrzywdzonych osób z woj. lubuskiego. Choć firma przestała działać w zabronionym przez prawo systemie, nadal pracują w niej ci sami pracownicy, a my dostajemy zawiadomienia od kolejnych pokrzywdzonych osób. Rozpoczęliśmy postępowanie w sprawie oszukiwania klientów przez pracowników firmy. Sprawdzimy, czy nie wprowadzali w błąd klientów, udzielając nierzetelnej, niekompletnej informacji, mamiąc udzieleniem szybkiego kredytu, zatajając właściwą procedurę przyznania kredytu. Osoby, które czują się oszukane przez firmę, mogą zgłaszać się do najbliższej komendy policji.

http://www.izg.pl/?page=aktualnosci&id=4878

Doradca 507527524

Postautor: Doradca 507527524 » 06 gru 2008, 10:46

Pomoc prawną poszkodowanym udziela IMAGEURO.pl w Łodzi, Kościuszki 48

Doradca 507527524

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Firmy pożyczkowe”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl