Forminx Finance

negatyw

Postautor: negatyw » 13 sty 2009, 21:17

moze sa jakies osoby ktore sa zadowolone z tej firmy???
mysle że masz małe szanse na pozytywny obrót sprawy, oglądałam sprawe dla reportera o tej firmie i jest to poprostu przekręt

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » 27 kwie 2009, 14:14

W sierpniu 2008 podpisaliśmy umowę z FF w Warszawie.Wpłaciliśmy 6,5tys ale po tygodniu wycofaliśmy się z umowy(już wiedzieliśmy że to przekręt).Mamy bardzo chore dziecko a pożyczka ta miała pokryć koszty leczenia.Obiecali,że zwrócą nam opłatę ale tylko 1500zł.Do dziś niedostaliśmy.Sprawę oddaliśmy do Rzecznika Praw Konsumenta.Płakałam,błagałam żeby byli LUDZMI i dali szanse mojej córce na leczenie.Przez nich tyle wycierpiała.Ale to są dranie którzy tylko czekają na takich ludzi jak my.Niech się udławią tym chlebem który jedzą za nasze pieniądze.NIEDAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!!!!!!!

aneta 25

Postautor: aneta 25 » 06 cze 2009, 18:54

ja też zostałam oszukana przez ff. wiem już że nie odzyskam pieniędzy. szukam osób, które chcą oddać bądż oddały sprawę do sądu lub innej instytucji. przoszę o kontakt tel. 668-281-062

Agnieszka

Postautor: Agnieszka » 23 cze 2009, 20:19

A jednak zwrócili nam te 1500 zł!!!Dostałam je w zeszłym tygodniu.Nam pomógł Rzecznik Praw Konsumenta.Nadal jednak uważam że to dranie i krętacze.1500 oddali ale i tak 5000zł zostało u nich w kieszeni.To zwykli OSZUŚCI!!

Prawnik
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:12

Re: Forminx Finance

Postautor: Prawnik » 05 sty 2010, 14:39

Jestem prawnikiem. Oferuję Państwu pomoc w odzyskaniu pieniędzy od takich firm, jak Forminx Finance sp. z o.o., czy PKF SKARBIEC sp. z o.o.
Jeżeli są Państwo zainteresowani proszę o kontakt na następujący adres mailowy: radekg5@wp.pl

www.adsum.org.pl

Odp: Forminx Finance, SKARBIEC, PROMINENT

Postautor: www.adsum.org.pl » 23 kwie 2010, 11:55

Informujemy Państwa, iż prowadzimy sprawy sądowe w imieniu osób, które chcą odzyskać pieniądze (tzw. opłaty przygotowawcze), wpłacone takim firmom, jak PKF SKARBIEC, FORMINX FINANCE czy PROMINENT.
Gotowi jesteśmy podjąć się prowadzenia postępowań sądowych i egzekucyjnych na terenie całego kraju.
Zapraszamy na nasza stronę internetową: http://www.adsum.org.pl
Jeżeli jesteś zainteresowany powierzeniem nam swojej sprawy wypełnij formularz kontaktowy, który znajduje się na naszej stronie internetowej, bądź wyslij do nas wiadomość na adres biuro@adsum.org.pl

Adm582

Odp: Forminx Finance

Postautor: Adm582 » 29 lip 2010, 18:02

Powstało nowe forum internetowe poświęcone POLSKIEJ KORPORACJI FINANSOWEJ SKARBIEC (dobra pożyczka), a także innym podobnym firmom, które działają na rynku polskim.
Forum znajduje się pod następującym adresem internetowym: http://dobrapozyczkaforum.pl/
Zapraszam wszystkich do aktywnego udziału w naszym forum oraz dzielenia się z forumowiczami swoją wiedzą, doświadczeniami oraz opiniami dotyczącymi wskazanych firm.
Forum przewiduje możliwość rejestracji użytkowników, jednak nie ma obowiązku rejestracji i można wypowiadać się zupełnie anonimowo.

Kancelaria Prawnicza

Odp: Forminx Finance

Postautor: Kancelaria Prawnicza » 12 sie 2010, 08:30

Kancelaria Prawnicza oferuje pomoc w odzyskaniu całości opłaty przygotowawczej wniesionej na rzecz Prominent CF Sp. z o.o. z/s. w Warszawie.
Wszelkie informacje można uzyskać klikając (albo wklejając w okno przeglądarki) poniższy link:
http://poznankancelaria.npx.pl/readarti ... ticle_id=4
Udzielamy również pomocy poszkodowanym przez firmy PKF "Skarbiec" sp. z o.o z/s. w Gdańsku oraz Forminx Finance sp. z o.o. z/s. w Warszawie.

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Posty: 867
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:24
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Re: Forminx Finance

Postautor: czarnaewa » 15 lis 2011, 16:42

Konsumenci, którzy pożyczają pieniądze za pośrednictwem Forminx Finance nadal nie są informowani m.in. o całkowitym koszcie kredytu, łącznej kwocie wszystkich kosztów, opłat i prowizji, jak również nie znają sposobu zabezpieczenia ich umowy w dniu jej podpisania – stwierdził Prezes UOKiK. Za niewykonanie prawomocnej decyzji Prezesa Urzędu na spółkę została nałożona kara ponad 520 tys. zł

W czerwcu 2007 roku Prezes UOKiK zakwestionował praktyki stosowane przez udzielającą szybkich pożyczek spółkę Forminx Finance. Zastrzeżenia dotyczyły naruszenia obowiązku informacyjnego – spółka w umowach zawieranych z konsumentami nie informowała w sposób prawidłowy m.in. o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, zabezpieczeniu pożyczki. Ponadto, Urząd ustalił, że spółka nie wliczała opłaty przygotowawczej do kosztów kredytu. Prezes UOKiK nakazał zaprzestanie stosowania sprzecznych z prawem praktyk. Spółka odwołała się od tego rozstrzygnięcia, ale sąd podtrzymał stanowisko Urzędu. Decyzja stała się prawomocna.

Prezes Urzędu stwierdził, że udzielająca szybkich pożyczek spółka Forminx Finance nie wykonała prawomocnej decyzji UOKiK z 2007 roku. Nałożona kara to 523 472 zł. Decyzja nie jest ostateczna. Kwestionowana praktyka trwa od 2006 roku. Prezes UOKiK, badając wykonanie prawomocnej decyzji w sprawie Forminx Finance, sprawdzał czy przedsiębiorca zmienił wzorce umów, czy może nadal stosuje sprzeczne z prawem postanowienia. Maksymalna kara za niezastosowanie się do rozstrzygnięcia Urzędu to 10 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

Urząd ustalił, że konsumenci zawierający umowy z Forminx Finance nadal nie są rzetelnie informowani o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, sposobie zabezpieczenia pożyczki, łącznej kwocie wszystkich kosztów, opłat i prowizji. Ponadto spółka wbrew prawu nadal nie wlicza opłaty przygotowawczej do całkowitego kosztu kredytu – w związku z tym koszt przedstawiany konsumentowi jest znacznie niższy od rzeczywistego. Potwierdza to materiał dowodowy zebrany przez Prezesa Urzędu w toku prowadzonego postępowania. W konsekwencji, konsument, nie wiedząc ile w rzeczywistości będzie go kosztował kredyt, nie jest w stanie porównać ofert innych przedsiębiorców oraz świadomie podjąć decyzji o pożyczce.

To nie pierwsza kara, którą Prezes Urzędu nałożył na Forminx Finance. Za nieudzielenie informacji żądanych przez UOKiK podczas prowadzonego postępowania na spółkę zostały nałożone sankcje: 150 tys. zł w 2010 roku, 198 015 zł w 2011 roku. Decyzja z 2011 r. jest już prawomocna.

Delegatura UOKiK w Warszawie na bieżąco monitoruje podmioty udzielające pożyczek, których działalność budzi wątpliwości co do zgodności podejmowanych działań z przepisami prawa.

Porady dla konsumentów

Jednocześnie Urząd przypomina, że 18 grudnia wchodzi w życie nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Umowy zawarte przed tym dniem będą regulowały dotychczasowe zasady:

* pożyczając do tego czasu kwoty do 80 tys. zł, konsumenci podlegają przepisom „starej” ustawy o kredycie konsumenckim;
* z zawartej umowy można zrezygnować w ciągu 10 dni;
* kontrakt powinien określać m.in. całkowity koszt kredytu, rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, wszystkie opłaty i prowizje związane z jego udzieleniem – abyś wiedział, za co płacisz;
* jeżeli umowa nie zawiera wymaganych informacji, konsument ma prawo zamienić swój kredyt w tzw. kredyt darmowy. Musi tylko złożyć na piśmie odpowiednie oświadczenie pożyczkodawcy. Można to zrobić osobiście albo wysyłając oświadczenie listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. W takiej sytuacji, konsument zobowiązany jest do zwrotu kredytu bez oprocentowania i innych kosztów należnych instytucji finansowej (płaci jednak za ustanowienie zabezpieczenia kredytu, a także za jego ubezpieczenie) w terminie ustalonym w umowie;
* umowa powinna określać także sposób jej zabezpieczenia – akceptacja sposobu zabezpieczenia przez pożyczkodawcę dopiero po podpisaniu umowy przez konsumenta może stworzyć sytuację, w której wskazane w umowie zabezpieczenie okaże się niewystarczające dla pożyczkodawcy, a konsument, chcąc odstąpić od umowy, nie odzyska wpłaconych pieniędzy;
* pobierana na wczesnym etapie opłata przygotowawcza oraz inne koszty związane z udzieleniem pożyczki nie mogą być wyższe niż 5 proc. wartości kredytu. Warto pamiętać, że jeżeli konsument zrezygnuje z pożyczki, straci wpłaconą opłatę przygotowawczą. Przepada one także wtedy, gdy odstąpimy od umowy;
* maksymalne oprocentowanie kredytu nie może przekroczyć w skali roku czterokrotności poziomu stopy lombardowej Narodowego Banku Polskiego. W tej chwili to 24 proc.;
* gdy nie rozumiemy postanowień umowy, poprośmy o pomoc rzecznika konsumentów. Pomoc jest udzielana także pod bezpłatnym numerem infolinii 800 007 707 od poniedziałku do piątku od 09:00 do 17:00.

http://www.uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=3066

To bardzo podobna sprawa jak ze firmą Skarbiec
http://forum.oszukany.pl/viewtopic.php? ... 376#p33376
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.


meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Firmy pożyczkowe”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
 

 

cron