Składanie klamerek "Piotr Makowiecki"

Chcesz dorobić w domu? Uważaj na atrakcyjne oferty pracy w domu.
Działy ogłoszeń w gazetach z ofertami pracy pękają w szwach od ogłoszeń z oszukanym chałupnictwem. Firma zleci składanie sztucznych kwiatów, Zlecimy odręczne przepisywanie tekstów, Adresowanie zlecimy, Chałupników zatrudnimy, Adresowanie kopert, Montaż długopisów, koperta plus dwa znaczki, Adresowanie kopert 1200 zł tygodniowo, Chałupnictwo ozdabianie kartek okolicznościowych, Biurowe chałupnictwo, Biznes dla każdego w domu, Szukasz pracy? Zgłoś się! Proste chałupnictwo zlecimy. Załącz kopertę plus dwa znaczki. Pamiętaj że 99 % takich ofert to oszustwo !!!

Moderator: VIP

bartek109

Składanie klamerek "Piotr Makowiecki"

Postautor: bartek109 » 17 sie 2011, 12:41

Witam,

Chciałem znaleśc prace dodatkową, najlepiej w domu.Podobnie jak wielu osobom szukającym czegoś podobnego składanie
np. długopisów w domu wydało się dość atkrakcyjne.
znalazłem ogłoszenie o składaniu klamerek:

treść ogłoszenia:

"Oferuję pracę chałupniczą przy składaniu klamerek. Towar dostarczany i odbierany kurierem.
Cena za jedną gotową klamerkę to 8 groszy. Odpowiedzi prosze kierować na maila: pmakowiecki@op.pl"
Oferta na cały kraj.

W korespondencji mailowej pmakowiecki napisał, że trzeba wpłacic kaucję a wtedy prześle umowę i próbki.
Podał rachunek bankowy i adres. W internecie znalazłem informację, że osoba podajaca taki rachunek bankowy jest oszustem,
oferowała wcześniej składanie długopisów i podawała się za Marzena Ligęza.

link
http://praca.owi.pl/ogloszenie/UWAGA_OS ... sow,398438#

treść:

"Podaję dane kolejnego oszusta w pracy chałupniczej, których niestety nie brakuje. Chodzi o składanie długopisów , oczywiście należy wpłacić kaucję i opłatę za przesyłkę. Nie dajcie się nabrać nawet jeśli otrzymacie \"próbne długopisy\" - na tym kontakt się urywa.
Marzena Ligęza
Piechurów 75
43-300 Bielsko- Biała
Zwróćcie szczególną uwagę na nr konta
32 1050 1113 1000 0090 7297 5775
ponieważ dane do przelewu mogą się zmienić!"

Nie wiem, czy to oszust, czy padł ofiarą pomówienia, ale piszę, żeby zachować czujność. Może ktos się juz z nim/nią zetknął.

Pozdrawiam

Małgorzata
Administracja forum
Kontakt:

Re: klamerki

Postautor: Małgorzata » 17 sie 2011, 16:48

Nie wiem, czy to oszust, czy padł ofiarą pomówienia, ale piszę, żeby zachować czujność. Może ktos się juz z nim/nią zetknął.
Wszystkie ogłoszenia o pracy chałupniczej "dla całej Polski" są oszustwem więc nie szukaj takiej pracy w necie, telegazecie czy ogłoszeniach prasowych.
Jeżeli taka firma by istniała - pracowników znajdzie w najbliższej okolicy. Rozsyłanie i zwożenie wyrobów kurierami z różnych, odległych zakątków Polski byłoby dla prawdziwej firmy bez sensu.

Małgorzata
Administracja forum
Kontakt:

Re: Składanie klamerek

Postautor: Małgorzata » 20 wrz 2011, 22:29

Udając gościa zainteresowanego składaniem klamerek wysłałam zapytanie o szczegóły tej pracy oraz nazwę i adres firmy.
Odpowiedział standardowo, proponując wpłatę na konto 45 zł. Podał też adres tej jakoby firmy:
Piotr Makowiecki
Sp. z o.o.
Piekarnicza 19
80-126 Gdańsk

Wobec tego w następnym e-mail poinformowałam go, że wysłałam przekazem pocztowym :-D wymaganą opłatę ma wskazany przez niego adres żadając przysłania materiałów do produkcji.

Odpowiedź pomimo późnej, wieczorowej pory, przeszła nieomal natychmiast:

From: pmakowiecki@op.pl <IP 109.243.224.223 = user-109-243-224-223.play-internet.pl>
To: **
Sent: Thursday, September 08, 2011 9:00 PM
Subject:Re: Klamerki

Przykro nam ale kwota ta wroci do Pana gdyz pod tym adresem znajduje sie biuro naszego przelozonego i nie są tam odbierane zadne przekazy. Wpłata na konto jest wymagana, powinien Pan napisac wczesniej o zamiarze wpłaty a my podalibysmy nr konta.

No i na tym się nasza "współpraca" zakończyła.

Tak to bywa p. "Makowiecki" gdy cała firma to komóra na kartę i bezpłatny e-mail a reszta to ściema.
Poczta Polska w odróżnieniu od banków, nikomu żadnych pieniędzy na fikcyjne dane nie doręczy...
Nie jest pan pierwszym z kanciarzy, którzy się na to nacięli.

scriba12

Postautor: scriba12 » 04 paź 2011, 10:30

proszę o kontakt ze mną gdyż ja zostałam również oszukana. sprawa trafiła na policję.

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: czarnaewa » 06 paź 2011, 14:09

Udając gościa zainteresowanego składaniem klamerek wysłałam zapytanie o szczegóły tej pracy oraz nazwę i adres firmy.
Odpowiedział standardowo, proponując wpłatę na konto 45 zł. Podał też adres tej jakoby firmy:
Piotr Makowiecki
Sp. z o.o.
Piekarnicza 19
80-126 Gdańsk

Wobec tego w następnym e-mail poinformowałam go, że wysłałam przekazem pocztowym :-D wymaganą opłatę ma wskazany przez niego adres żadając przysłania materiałów do produkcji.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jesteś genialna
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Chałupnictwo i praca w domu - większość ofert to oszustwo”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl