Clean Business - totalni oszuści uwaga

Chcesz dorobić w domu? Uważaj na atrakcyjne oferty pracy w domu.
Działy ogłoszeń w gazetach z ofertami pracy pękają w szwach od ogłoszeń z oszukanym chałupnictwem. Firma zleci składanie sztucznych kwiatów, Zlecimy odręczne przepisywanie tekstów, Adresowanie zlecimy, Chałupników zatrudnimy, Adresowanie kopert, Montaż długopisów, koperta plus dwa znaczki, Adresowanie kopert 1200 zł tygodniowo, Chałupnictwo ozdabianie kartek okolicznościowych, Biurowe chałupnictwo, Biznes dla każdego w domu, Szukasz pracy? Zgłoś się! Proste chałupnictwo zlecimy. Załącz kopertę plus dwa znaczki. Pamiętaj że 99 % takich ofert to oszustwo !!!

Moderator: VIP

ula

Odp: Clean Business - totalni oszuści uwaga

Postautor: ula » 08 lis 2009, 20:40

O naiwności ludzka,a już jutro miałam wysłać kopertę i dwa znaczki,ale intuicja kazała mi poszukać cos na temat tej firmy.Jak to dobrze, że istnieje coś takiego jak internet i że właśnie znalazłam ten temat.Dzięki za wiadomości.Ostatnie pieniądze miałam wysłać tym oszustom a tak potrzebuję pracy bo jestem emerytką i mam tylko 640 zł emerytury i jak żyć dalej,gdzie szukać jakiejś pracy jak się ma 64 lata?

Małgorzata
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: Małgorzata » 14 lis 2009, 14:44

O naiwności ludzka,a już jutro miałam wysłać kopertę i dwa znaczki (...)
Cytat z ogłoszenia firmy CB-Z Bartłomiej Ryba:
"Adresowanie kopert na umowę! Składanie długopisów bez opłat. Praca w swoim domu. Praca również dla młodzieży uczącej się. Uczciwa firma w centrum Warszawy obsługuje cały kraj. Zgłoszenia listowne z całego kraju, należy przesłać do nas zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem. CB 02-326 Warszawa,
Al.Jerozolimskie 145/19, tel.0-697-356-888
"
Coś tu nie gra. Dlaczego mam przesyłać zaadresowaną do siebie kopertę ze znaczkiem skoro p. Ryba zatrudnia na umowę całą armię "adresowaczy kopert"?
To jakaś karygodna niegospodarność. Zawyżanie kosztów, działanie na szkodę firmy. Zwolnić natychmiast tych bezużytecznych adresowaczy!!

aga99w

Postautor: aga99w » 09 gru 2009, 15:05

Jestem samotną matką i chciałam dorobić do pensji. Wysłałam do nich zapytanie o tę pracę chałupniczą ale oni chcą tylko znaczki i kaucję. Ja kiedyś pracowałam chałupniczo i sama odbierałam towar i sama zawoziłam wykonany towar, żadnych kaucji nie płaciłam. Widać, że kręcą jak mogą. Mieszkam w Warszawie i chciałam do nich przyjechać do biura ale się nie zgodzili. Już jedną firmę podałam na policję za wyłudzenie pieniędzy na kaucję za towar. Może ten kto wpłacił też powinien zgłosić ten fakt na policję,żeby takich oszustów ścigali.

człowiek

Postautor: człowiek » 11 sty 2010, 19:15

Skoro jest to "sprzedawanie pomysłu na biznes", to dlaczego ta firma ogłasza się w dziale "praca chałupnicza" ?!
Można znaleźć masę ogłoszeń w tych działach, nie tylko ich firmy ale i innych oszustów.
To jawne manipulowanie człowiekiem. Przeczą sami sobie.

MADLEN 1508

Postautor: MADLEN 1508 » 25 sty 2010, 17:18

PROSZĘ PAŃSTWA TA FIRMA CLEAN BUSINESS -Z
TYDZIEN TEMU WYSŁŁAM DO NICH KOPERTE I ZNACZKI 4 DNI TEMU DOSTAŁAM OFERTE,JAK MOZNA ZAROBIĆ I ILE NA DŁUGOPISACH,ILE NA ADRESOWANIU KOPERT TO WSZYSTKO TO BUJDA,NA JEDNYM Z FORUM Z 2006,2007,2008 ROKU PISZĄ LUDZIE KTÓRZY POWPŁACENIU 90 ZŁ DOSTALI JAK ROZWINĄC SWOJ BIZNES,NIE DOSTALI ANI JEDNEGO DŁUGOPISA
NIC !!!
NIE WPŁACAJCIE KASY JA DZISIAJ NAPISAŁAM DO NICH CO O TYM WSZYSTKIM MYŚLE I NIE WPŁACĘ ANI GROSZA!!
NIE DAJMY SIĘ OSZUKAĆ.
POZDRAWIAM.

Dominika.

Postautor: Dominika. » 15 lut 2010, 11:52

Witam.Proponujemy prace w domu przy składaniu długopisów lub przy adresowaniu kopert.Tak jak jest napisane w ogłoszeniu, należy napisać na nasz adres (nie email) i wystarczy załączyć zaadresowaną do siebie kopertę zwrotną plus dwa znaczki luzem po 1,55 zł. Ponieważ poczta wolno działa, sugerujemy list priorytetowy.Wyślemy wówczas nasze oferty gdzie będą szczegółowe informację.
Jeśli się Pan (i) się zdecyduje, będzie tam dokument do podpisania aby jak najszybciej zacząć. Nasza firma działa uczciwie i zależy nam na zadowoleniu innych osób. Praca odbywa się w domu. Obsługujemy całą Polskę.
Podaje nasz adres:
"CBZ" Al.jerozolimskie 145/19 02-326 Warszawa.
Można zobaczyć również naszą stronę w internecie http://www.cleanbusiness-z.rubikon.pl Tam też są nasze oferty i można dokonać zgłoszenia. Szacujemy że można zarobić 2000 zł. miesięcznie.
Pozdrawiam
Bartłomiej Ryba
cleanbusiness-z@rubikon.pl
http://www.cleanbusiness-z.rubikon.pl

Takiego oto maila zwrotnego otrzymałam dzisiaj. Dzięki Bogu najpierw napisałam maila, a nie od razu list ;). Jak widać oszust nadal dobrze się ma. Dzięki Wam za te wszystkie informacje, pomagają w ustaleniu "uczciwości".

Pozdrawiam ;)

Gość

Postautor: Gość » 05 cze 2010, 16:41

Witajcie! ! !

Śpieszę donieść, iż p.Bartłomiej Ryba nadal prowadzi swą "działalność" i ma się dobrze ...
Nie dalej jak wczoraj trzymałem od niego informacje o możliwości składania długopisów tudzież adresowania kopert. Uprzednio wysłałem oczywiście kopertę zwrotną plus dwa znaczki( koszt 4.65 zł: wysyłka plus znaczki plus koszt dwóch kopert formatu C5).
Już, już miałem wpłacić ową kaucję w wysokości 90 zł, korzystając z bankowości internetowej, już chciałem dokonać przelewu... ale coś mnie tknęło i postanowiłem sprawdzić podany przez p.Rybę nr zezwolenia... i tak oto trafiłem na to forum ! I Bogu dzięki! Dzięki temu ocaliłem moje 90 złociszy :)

Nie dajmy się nabijać w butelkę ! ! !

Pozdrawiam wszystkich :)

A propos: może znacie jakąś uczciwą firmę, proponującą prace chałupnicze?

m

Postautor: m » 28 cze 2010, 14:46

A może to sprawa dla policji lub prokuratury? - Prawdopodobnie można tu mówić o oszustwie - mówi prokurator Maciej Kujawski z Ministerstwa Sprawiedliwości. - Ważny jest mechanizm działania sprawców. Ale policja i prokuratura nic nie zrobi, jeżeli poszkodowani nie złożą doniesień o przestępstwie. Dzięki takim machnięciom ręką na stratę niedużej sumy pieniędzy oszuści są bezkarni. Im więcej informacji, tym łatwiej złapać oszustów. Czy słyszał o Clean Business-Z? - Przeciwko właścicielowi tej firmy było prowadzone postępowanie, ale zostało umorzone. Skargę złożyła jedna osoba - dodaje Kujawski.

macie fragment, tutaj sie skarzycie a trzeba po prostu zlozyc zbiorowa skarge
jak to sie dzieje, ze od 10 lat gosc naciaga ludzi?
bo odpuszczacie

niedoszła oszukana

Postautor: niedoszła oszukana » 11 lip 2010, 00:12

Ten kto pisze, ze pracuje dla Ryby pewnie jest nim samym ukrytym za róznymi pseudo. Wchodziłam na wiele forum i nawet parę razy widziałam wpisy samego R. więc mam nadzieję że i to forum do tego oszusta dojdzie!! ta sprawę mozna by podac do "sprawy dla reportera" w tv bo na policję to chyba już nie ma co iść, za mała szkodliwość...i tak szanowna dup.... ryby siedzi sobie na ciepłym foteliku i oszukuje w biały dzień ludzi, którzy chcą troche dorobić :evil: to jest właśnie biznes!!! :-/

Gość

Re: Clean Business - totalni oszuści uwaga

Postautor: Gość » 01 wrz 2010, 01:34

TU NIE POTRZEBNE SĄ OSTRZEŻENIA TYLKO ZEBRAĆ SIĘ W GRUPĘ I WYBRAĆ SIĘ DO TEJ NIBY FIRMY . NAGŁOŚNIĆ TOOOOOOO BO TACY LIDZIE ŻYJĄ Z NASZEJ NAIWNOŚCI. TO NIE SĄ FIRMY TYLKO ZŁODZIEJE POWINNI ZA KRATKAMI BYĆ!!!!!!!!!!!!!! JAK TO MOŻLIWE ŻE PAŃSTWO I WŁADZE NA TO POZWALAJĄ TYLE CZASU OSZUKIWAĆ LUDZI I NIKT NIC Z TYM NIE ROBI

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Chałupnictwo i praca w domu - większość ofert to oszustwo”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl