Clean Business - totalni oszuści uwaga

Chcesz dorobić w domu? Uważaj na atrakcyjne oferty pracy w domu.
Działy ogłoszeń w gazetach z ofertami pracy pękają w szwach od ogłoszeń z oszukanym chałupnictwem. Firma zleci składanie sztucznych kwiatów, Zlecimy odręczne przepisywanie tekstów, Adresowanie zlecimy, Chałupników zatrudnimy, Adresowanie kopert, Montaż długopisów, koperta plus dwa znaczki, Adresowanie kopert 1200 zł tygodniowo, Chałupnictwo ozdabianie kartek okolicznościowych, Biurowe chałupnictwo, Biznes dla każdego w domu, Szukasz pracy? Zgłoś się! Proste chałupnictwo zlecimy. Załącz kopertę plus dwa znaczki. Pamiętaj że 99 % takich ofert to oszustwo !!!

Moderator: VIP

Gość

Postautor: Gość » 18 maja 2009, 23:40

A ja myślę że właśnie powinniśmy odpowiadać na ogłoszenia (tej firmy i firm pobocznych) ile wlezie :D
Na mojej osobie są w plecy 1,55 za znaczek + koperta + xero :D
A kaucji nie wpłacam :D
I myślę że takich jak ja będzie coraz więcej :D.
pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Małgorzata
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: Małgorzata » 19 maja 2009, 00:55

Na mojej osobie są w plecy 1,55 za znaczek + koperta + xero :D
A kaucji nie wpłacam :D
I myślę że takich jak ja będzie coraz więcej
Jak to zrobiłeś? Bo ten s...... w odpowiedzi na zgłoszenie przysyła takiego e-maila:

From: Clean Business-Z Bartłomiej Ryba
To: *****@orange.pl
Subject: Re: chałupnictwo, składanie

Witam.
Proponujemy prace w domu przy długopisach lub przy adresowaniu kopert.
Tak jak jest napisane w ogłoszeniu, należy napisać na nasz adres (nie email)
załącz zaadresowaną kopertę zwrotną plus dwa znaczki luzem po 1,55 zł.
Nie których dokumentów nie da się przesłać elektronicznie.
Nasza oferta jest aktualna. Nasza firma działa uczciwie i zależy nam na
zadowoleniu innych osób.
Praca odbywa się w domu.
Podaje nasz adres:
"CBZ" Al.jerozolimskie 145/19 02-326 Warszawa. Obsługujemy cały kraj.
Pozdrawiam
Bartłomiej Ryba

I jest to odpowiedź na moje "zgłoszenie", które wysłałam korzystając z mailingu na stronie internetowej takiej oto treści:

From: <*****@orange.pl>
To: <cleanbusiness-z@rubikon.pl>
Sent: Saturday, May 16, 2009 11:53 PM
Subject: chałupnictwo, składanie

Szanowni Państwo,
W nawiązaniu do ogłoszenia rekrutacyjnego "chałupnictwo, składanie"
proponuję zwinąć już ten wredny interes
Pozdrawiam
Małgorzata

Czyli p. Ryba korzysta z autorespondera i ma zamiaru nic wysyłać jeżeli nie dostanie dwu znaczków po 1,55 zł i zaadresowanej koperty. A przecież podobno zatrudnia ludzi do "adresowania kopert" - okazuje się jednak, że oni nie adresują - ta praca powinna się nazywać "lizanie znaczków" ;-)

smallangel

Postautor: smallangel » 28 maja 2009, 10:18

A ja miałam dziś wysłać kaucję całe szczęście, ze trafiłam na to forum ...

wysłałam im maila i nie oszczędzałam w słowach!

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: czarnaewa » 31 maja 2009, 16:33

Clean Business stosuje sprawdzony model biznesowy czyli sprzedaje pomysł na biznes tak by wszyscy zainteresowani mysleli iż oferuje prace chałupniczą. Niestety praca chałupnicza to tylko złudzenie które nam pozostaje po opłaceniu 90 zł. To przykre że instytucje państwowe nic nie mogą zrobić w tej "czystej sprawie" W naszym dziurawym prawie jest tyle otwartych furtek dla oszustów że to walka z wiatrakami. Pozostaje się nam tylko wzajemnie ostrzegać na forach takich jak te przed firmami typu Clean Business itp korporacje
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

MlodaPracujaca

Postautor: MlodaPracujaca » 12 cze 2009, 12:10

Przyznam szczerze, że już byłam bliska żeby wysłać im tą kaucję, ale pomyślałam, że pewnie są już ludzie którzy zetknęli się z tą 'czystą' firmą i weszłam na to forum. Dzięki Wam ludzie za te cenne informacje! A czy zna ktoś jakąś podobną firmę ( tylko że uczciwą) która rzeczywiście zajmuje się pracą chałupniczą w woj. mazowieckim, a nie tylko sprzedawaniem pomysłów?

ona

Postautor: ona » 17 cze 2009, 13:36

a ja mam inne pytanko. wysłałam im w odp na ogłoszenie w telegazecie mój adres te 2 znaczki i kopertę. czy inf które dostane na początku też będą płatne i będę musiała listonoszowi kase zabulić za odbiór?

zrozpaczona

Postautor: zrozpaczona » 21 cze 2009, 23:15

:cry: czy można znaleźć uczciwą pracę chałupniczą ? Czy ktoś o takiej wie?

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: czarnaewa » 22 cze 2009, 17:12

Na kuponie wyraźnie pisze ze pan Ryba sprzedaje tylko informacje na temat biznesu :-D

Prosze dokładnie czytać bo cięzko bedzie odzyskać wpłaconą kasiorkę
Załączniki
kupon.jpg
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

Daniel

Clean Busines z

Postautor: Daniel » 01 lip 2009, 12:07

Uwalajcie na tą firmę to zwykli oszuści. Dalem się nabrać tak jak kolega. Wysłałem im kaucję ale żadali 65 złotych. Po ok 2 tygodniach dostałem ulotkę i jakis formularz . Mam sobie sam chodzic po domach i ludzi szukac zeby podpisywali mi jakis papierek . Nie dajcie się nabrac.

Nie dajcie eis na to nabrać, ta firma nie posiada ani NIP-u ani Regonu , a w szczególności nie posiada wpisu do KRS (Krajowy Rejestr Sądowniczy). Każda legalna firma posiada taki wpis. J a sam dałem się nabrać, byłem bez kasy , znalazłem ogłoszenie w gazecie i wszedłem na stronę www.firmamck.eu , wysłałem formularz poczta elektroniczna i po około 4 dniach przyszła mi umowa do podpisania z firmy MCK i Umowa o otwarcie konta w ING BANKU ŚLĄSKIM. Umowę podpisałem, wypełniłem umowę z ING banku i odesłałem . aha i w umowie było napisane że trzeba wnieść opłatę 50 złotych. Oczywiście dałem się nabrać i wysłałem im kase po około 2 tygodniach dostałem w babelkowej kopercie dezodorant! , podpisaną umowę i druk do kopiowania, wtedy okazało się co to za firma. Uważąjcie również na firmę CLEAN-BUSSINES-Z , która zajmuje sie naklejaniem termopresu na kopertach, oraz składaniem długopisów. Moja kuzynka nabrała się przyslali jej za 110zl długopisy do składania i za 1 miesiac , ktoś z owej firmy mial przyjechać po towar . Niestety nikt nie przyjechal, kuzynka stracila kasew i uzywa poskladanych przez siebie długopisow do dzis. Uwazajcie rowniez ktora posluguje sie logo PROWIDENT- POLSKA, trudni sie naklejaniem
termopresu. ale to rowniez oszusci. Prowident Polska S.A. wytoczyl im proces o kradziez znaku towarowego. Owa firma "Kogucik" juz nie istnieje , ale nie dajcie sie nabrać. Pozdro. Piszcie coś o jakiś firmach jak bedziecie cos wiedzieli

Małgorzata
Administracja forum
Kontakt:

Re: Clean Busines z

Postautor: Małgorzata » 01 lip 2009, 14:26

Uwalajcie na tą firmę to zwykli oszuści....
...Piszcie coś o jakiś firmach jak bedziecie cos wiedzieli
Daniel - trochę tu namieszałeś. Wymienione przez Ciebie firmy to faktycznie naciągactwo, ale sposób ich działania nie jest dokładnie taki, jak napisałeś. Każda z nich ma już na tym forum założony temat i można sobie poczytać na jakich zasadach działają. Walka z nimi jest trudna - zostały zarejestrowane (choć to ukrywają) jako działalność gospodarcza osób fizycznych (np. wydawanie lub sprzedaż książek a MCK to Międzynarodowe Centrum Kosmetyczne) Cała trudność ścigania ich wrednej, innej niż zarejestrowana, działalności polega na tłumaczeniu się, że ogłoszenie prasowe lub internetowe nie jest ofertą ani umową.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Chałupnictwo i praca w domu - większość ofert to oszustwo”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl