spargel + Beeren Baumann Geiselhoring

Wszystko o pracy na plantacjach u Thiermanna i innych przy szparagach, truskawkach, borówkach itp. Jeśli wybierasz się do pracy na plantacjach - lektura obowiązkowa.
tomm

spargel + Beeren Baumann Geiselhoring

Postautor: tomm » 09 mar 2010, 14:31

Witam, chciałem zapytać czy ktoś pracował w gospodarstwie spargel + Beeren Baumann w Geiselhoring lub może słyszał coś na temat tego gospodarstwa, a może ktoś wybiera się tam do pracy. mam termin wyjazdu początek kwietnia. Będę wdzięczny za jakieś informacje.

tomm

Odp: spargel + Beeren Baumann Geiselhoring

Postautor: tomm » 14 mar 2010, 20:40

no nie wierze ze nikt o tym gospodarstwie nie słyszał. :evil:

Gość

Postautor: Gość » 14 mar 2010, 22:01

no nie wierze ze nikt o tym gospodarstwie nie słyszał. :evil:
człowieku nie jedź, nie warto, szkoda zdrowia i nerwów, nigdy nie dostaniesz tyle pieniędzy co dokładnie zarobiłeś. Oszukują na wszystkim nawet na twoich godzinach, a polaczki którzy tam jeżdżą od kilku lat to same wyjadacze też będziesz musiał na nich uwazać bo okradają Cie nawet z jedzenia.
Uwaga na milutką Ewkę, obiecuje czteroosobowe pokoje a ludzi upycha w norach po osiem osób mieszając młode dziewczyny z facetami bo niby nie ma miejsca - kuchnia,wc,prysznice jak za czasów Adolfa w Oświęcimiu szkoda gadać. Co do kasy to na umowie masz brutto 5,70euro ale ile netto do ręki dostaniesz tego to nawet nie wie pani Ewunia, tłumaczy że to jest akord i wszystko zależy od ciebie ile zarobisz możesz robić 10h a będziesz miał wpisane 5h albo odwrotnie wszystko zależy jak oceni twoją prace polowa itd.....

Gość

Postautor: Gość » 26 mar 2010, 00:31

Potwierdzam to, to już jest syf, syf i jeszcze raz syf !!!!!!!! A zaczął się od przyjścia Andreasa. Ten człowiek (jeżeli można go jeszcze tak nazwać)nie liczy się z Polakami traktuje ich jak automaty szantażując ich, zastraszając i poniżając. Te jego pomysły doprowadzają firmę do bankructwa ale cala winę zwala na innych. Baumann może przejrzy na oczy ale będzie za późno. Na dno stoczy się przez niego i przez Rumunów, których tylko niewielka garstka dobrze pracuje a reszta to lenie patentowane, którzy tylko siedzą w rajkach i taki pracownik dla Andreasa jest ok. A Polak pracuje cały dzień w pocie czoła czasami bez wody bo mu braknie (dla Polaków się jej nie przywozi), bez jedzenia bo nikt nie uprzedzi, ze nie będzie przerwy obiadowej. Rumunom robi się dzień wolny na zakupy i zawozi się ich do sklepu autobusem(Polak chodzi pieszo w przerwie obiadowa jak takowa jest). Jak nie ma za dużo pracy Polacy siedzą ale Rumuni muszą ja mieć. To jest dyskryminacja, Polak nie ma tam żadnych praw i ta sytuacja powinien się zająć Strasburg.

Gość

Postautor: Gość » 02 maja 2010, 05:12

sluchajcie ludzie nie sluchajcie co ludzie mowia na temat tej firmy,ja tam jestem teraz i nie jest zle/jedno co wam powiem trzeba pracowac jak ktos chce zarobic jakies pieniadze?SREDNIO mozna wyjsc na miesiac od 1200-1700euro warunki mieszkaniowe nie sa najgorsze wiadomo luksusow nie ma ale jes gdzie sie wyspac,a romuni to tam cichutko siedza bo sie sami boja,oni tyle nie robia co polacy polecam tego pracodawce?pozdrawiam wszyskich goraco

Gość

Postautor: Gość » 26 cze 2010, 10:16

popieram wypowiedz Gościa w 100% , ja wróciłam stamtąd po tygodniu , bo gdzie od 5 na polu przerwa 2 lub mniej godziny i znow na pole do 21 przesada a pieniadze sie zarobi takie jak i gdzies indziej co jest na akord sam a nie tu na akordo godzine ktora dziwnie jest liczona . a ten szef darek totalna ciamajda nie nadaje sie na to stanowisko nic nie umie załatwic i jeszcze do tego sciamnia zeby ktos sie zgodził na niby fuchy. 0 zaradnosci , szacunku nawet nie umie sobie wyrobic , tylko chodzi po tym polu i zwiedza i rozmawia przez telefon (mozna to tak nazwac bo inaczej to sie nie da)haha

Gość

Postautor: Gość » 11 lip 2010, 19:33

Witam wszystki co tego czytaja... bylam tam w Niemczech na zbiorze truskawki miesiac a mialam umowe na 2 miesiace ale zjechalam wczesniej bo niestety ale nie dalo sie tam pracowac bo ta firma to banda oszustow co innego pisza w umowie a co innego jest w rzeczywistosci mowie wam zawiodlam sie strasznie pierwszy raz spotykam sie z takim burdelem. Jezdze od kilku lat za granice ale nigdy nie bylo tak tragicznie jak tu mowie wam bylam to przezylam nigdy wiecej do tej firmy ani na truskawki ani na szparagi ani na maline masakra co oni wyprawiaja z ludzmi traktuja nas gorzej jam murzynow caly dzien w polu w sloncu w deszcz przerwa na caly dzien tylko od 15 min do 30 brudna wode nam przywozili i kazali ja pic to samo bylo z truskawkami nie powiedzieli ze byly dzien wczesniej psikane zeby niejesc to ludzi pojedli tych truskawek i sie potruli wymiotowali i biegunke mieli 3 dniowa.No szkoda wolgule slow na ta firme tylko do gazety ich opisac za te wszystkie przekrety jakie wyprawiaja daja specialnie umowe po niemiecku zeby nikt nie rozumial a jak cos sie ich zapytac to sciemniaja ze wszystko jest ok jak na umowie a jak przychodzi do rozliczenia to whuj pieniedzy cenzura ihuj wie zaco nawet dokladnie nie powiedza za co a tak wogule to mielismy pracowac na godziny a wprowadzili na akord i nawet nie zmienili umowy robia z ludzmi co chca masakra tak jak jest sie na polu caly dzien a zalicza ci 2 godziny albo 5 i ..cenzura.. wie tez od czego to zalezy tak jak ja np bylam tyle samo na polu co kolezanka i uzbieralysmy tyle samo to ona miala zaliczone 5 godzin aja 8 i oco kaman normalnie czarna magia nie polecam tego miejsca nikomu to jest jakis oboz pracy bez kitu ale jak ktos nie wierzy to niech jedzie i sam sie przekona na wlasnej skorze i przyjedzie i przyzna mi racje.....:)

wkurzony

Postautor: wkurzony » 24 lip 2010, 03:49

zgadzam sie w 100%, to syyyyfffff! auschwitz kur..., szantaze, ponizanie ludzi do granic wytrzymalosci, jakies akordo-godziny ktore oznaczaja, ze np. robisz w polu 15 godzin a zapisuja ci 6 albo 7. nigdy wiecej tam nie pojade, bo z roku na rok jest coraz gorzej. szczerze nie polecam, bo jest tyle prac sezonowych gdzie indziej, ze nie warto marnowac zdrowia na ten kolchoz. pozdrawiam

Gość

Postautor: Gość » 30 lip 2010, 23:15

POLECAM.WARTO SPRÓBOWAC JA BYŁAM I JESTEM ZADOWOLONA.

Gość

Postautor: Gość » 02 wrz 2010, 15:38

POLECAM.WARTO SPRÓBOWAC JA BYŁAM I JESTEM ZADOWOLONA.
NAPRAWDE MOZNA ZAROBIC ŁADNE PIENIĄŻKI,BYŁAM PÓTORA MIESIĄCA Z MEZEM I ZA ROK TAKZE PLANUJEMY ZNOWU TAM POJECHAĆ.WARTO..MOZE FAKTYCZNIE TRZEBA SIE CZASAMI CIEZKO NAPRACOWAC ALE KASA ŁADNIUTKA NAWET JEST W POLSCE TEGO SIE NIE ZAROBI W ZYCIU...POZDRAWIAM

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Thiermann i inni - szparagi, truskawki, borówka itp - praca sezonowa w rolnictwie”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl