Weilandts Erdbeer-Plantagen

Wszystko o pracy na plantacjach u Thiermanna i innych przy szparagach, truskawkach, borówkach itp. Jeśli wybierasz się do pracy na plantacjach - lektura obowiązkowa.
marias

Re: Weilandts Erdbeer-Plantagen

Postautor: marias » 18 kwie 2012, 20:07

Witam.
może ktoś ma już informację kiedy jest wyjazd na truskawki?
pozdrawiam i mam nadzieję że odezwą się osoby które jadą w tym roku.
:-D

czarna1807

Postautor: czarna1807 » 19 kwie 2012, 11:15

tak jak myślałam ze nie ma miejsc rzadko kto się wycofuje i nie jedzie.. wiec na następny rok zadzwoń już na początku stycznia napewno bedzie miejsce..
chyba ze nie ma dużo rezerwowych osób to pewnie da ci znać trzy tyg przed wyjazdem czy chcesz jechać..
Ok wiec jak coś to do zobaczenia w Niemczech..
Pozdrawiam ciepło

Witam,
możesz podać namiar na stronę tej plantacji....
i trochę opisać jakie opłaty tam pobierają i jakie są wynagrodzenia -

mmm18071977@wp.pl

Z góry dziękuję
czarna1807

marias

Postautor: marias » 19 kwie 2012, 16:48

Witam strona w języku polskim to : www.truskawki.de tam jest wszystko.
Mnie jest trudno w dwóch słowach opisać a tam jest wszystko opisane. Jeśli wierzyć w to co piszą wygląda nieźle. dostałam meila że zadzwonią w połowie maja w celu uzgodnienia dnia przyjazdu to koniec maja lub początek czerwca. nie ma żadnych wpłat za załatwienie pracy. ja tam jadę pierwszy raz więc nie mogę ich oceniać. Można z właścicielem rozmawiać po polsku. tyle wiem. :->

czarna1807

Postautor: czarna1807 » 19 kwie 2012, 22:49

Witam strona w języku polskim to : http://www.truskawki.de tam jest wszystko.
Mnie jest trudno w dwóch słowach opisać a tam jest wszystko opisane. Jeśli wierzyć w to co piszą wygląda nieźle. dostałam meila że zadzwonią w połowie maja w celu uzgodnienia dnia przyjazdu to koniec maja lub początek czerwca. nie ma żadnych wpłat za załatwienie pracy. ja tam jadę pierwszy raz więc nie mogę ich oceniać. Można z właścicielem rozmawiać po polsku. tyle wiem. :->

Dziękuję za podanie strony.
Jeśli chodzi o rozmowę z właścicielem lub osobą z biura -wiadomo że pięknie ładnie :-) wszystko przedstawi ( osoba z biura ma tak NAKAZANE!!!)- wiem to z doświadczenia... :oops:
Prawdziwych wiadomości można uzyskać od osoby która tam pracuje(nie na stanowisku kierowniczym!!!!) i zechce się nimi podzielić....

marias

Postautor: marias » 20 kwie 2012, 15:23

Witam.
Z wcześniejszych postów wyczytałam że co do wypłat nie ma zarzutów, jedynie sprawa mieszkania a właściwie sanitariatów jest nieciekawa. ile jest ludzi tyle opinii, prawdy można dowiedzieć się na miejscu. pożyjemy zobaczymy :roll:

marias

Postautor: marias » 06 maja 2012, 10:38

Witam
Od ostatniego mojego postu nikt się nie "odezwał" czy są już jakieś terminy? jak są osoby które jadą niech napiszą . Pozdrawiam

marias

Postautor: marias » 16 maja 2012, 18:11

WITAM.
Już jadę 28 maja czy ktoś jedzie przed 1 czerwca? Jeśli tak to piszcie, czekam :-)

czarna1807

Postautor: czarna1807 » 11 sty 2013, 10:16

WITAM.
Już jadę 28 maja czy ktoś jedzie przed 1 czerwca? Jeśli tak to piszcie, czekam :-)

Możesz opisać swoje wrażenia z pracy na tej plantacji...czy warto tam pojechać do pracy?...

:roll:

Gość

Postautor: Gość » 21 mar 2013, 20:33

Witam
Nie wiem czy tu jeszcze ktos zagląda ale napisze może komuś pomoge w podjeciu decyzji.
Moja mama jeździ do Salzkottem juz 7 lat ja byłam także raz zaraz po skończeniu szkoły i pojechałabym jeszcze nie raz gdyby nie to że znalazłam w Polsce stałą pracę. Nie moge zgodzić się z tymi, którzy tak oczerniają ta plantacje i jej właścicieli.Jeżeli chodzi o warunki mieszkaniowe nie jest to 5-gwiazdkowy hotel ale nie ma tez jakiegoś okropnego syfu. fakt łazienek jest troche za mało żeby się moczyć po pół godz pod prysznicem ale nie znałam nikogo kto by miał na to czas, każdy chciał sie wykapać i najzwyczajniej w świecie położyć. Na właścicieli ani brygadzistów też nie mogę narzekac- z brygadzistami nawet ja młoda siksa zawsze mogłam porozmawiać a nawet pożartować. co do kasy ja byłam tylko miesiąc na początku nie wprawiona i trafiłam na słaba pogodę ale moja mama przywożi ok 9-10 tyś za ok 2-2,5 miesiąca na czysto po opłaceniu busa, mieszkania jedzenia drobnych upominków i słodyczy więc chyba nie jest źle.

nikaaaa

Postautor: nikaaaa » 31 maja 2013, 14:57

Hej :d jade w tym roku tzn . mam nadzieje ze juz za okolo 2 tygodnie ;] i chciałam zapytac czy jedzie tez ktos w tym roku i wgl ??
chciałabym poprostu wiedziec czy ktos to czyta

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Thiermann i inni - szparagi, truskawki, borówka itp - praca sezonowa w rolnictwie”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl