regulamin portalu oszukany.pl i forum

Co, gdzie i jak czyli abc obsługi tego forum
sceptyq
Administracja forum
Posty: 220
Rejestracja: 25 sty 2007, 04:47
Lokalizacja: Elbląg

regulamin portalu oszukany.pl i forum

Postautor: sceptyq » 21 lut 2007, 23:02

WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

REGULAMIN PORTALU http://WWW.OSZUKANY.PL

Oszukany.pl udostępnia bezpłatnie wszystkim zarejestrowanym i niezarejestrowanym Użytkownikom serwisu Forum oraz komponent komentarze będące miejscem wymiany informacji, idei i pomysłów. Forum to miejsce, w którym można dyskutować niemal na każdy temat (z naciskiem przede wszystkim na tematy dotyczące pracy w kraju i za granicą) pod warunkiem respektowania postanowień niniejszego Regulaminu tak, aby zachowany został porządek i miła atmosfera.

Pisanie postów które zaczynają nowy temat w dziale propozycje do czarnej listy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Ma to na celu wyeliminowanie anonimów świadomie szkalujących niewinne osoby lub firmy. Dziękujemy za zrozumienie.


I.Ogólne Reguły - Łamanie tych reguł może doprowadzić do zbanowania!

§ 1. Portal Oszukany.pl udostępnia swoim Użytkownikom możliwość korzystania z Forum, które jest miejscem wymiany informacji, komentarzy i myśli na tematy głównie związane z pracą w kraju i za granicą oraz działalnością pośredników i agencji pośrednictwa pracy. Nazwa domeny portalu "oszukany" nie oznacza że tematyka związana jest tylko z oszustwami.
§ 2. Zabrania się lekceważenia uwag lub wskazówek od Administratora i Moderatorów!
§ 3. Zabrania się oszukiwać w postach. Należy uczciwie i rzetelnie relacjonować fakty. Kłamliwe pomówienia i świadome, zamierzone rozpowszechnianie nieprawdziwych treści o firmach i osobach skutkują utratą konta.
§ 4. Administracja strony nie bierze żadnej odpowiedzialności za treści publikowane przez Użytkowników.
§ 5. Wypowiedzi publikowane przez Użytkowników na Forum nie mogą:
5.1. Wzywać do popełnienia przestępstw, być sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wzywać do nienawiści rasowej, wyznaniowej czy etnicznej, ani propagować przemocy,zawierać treści obscenicznych i obraźliwych,
5.2. Zawierać wirusów ani jakichkolwiek innych rozwiązań destrukcyjnych w załącznikach
5.3. Zabrania sie rownież umieszczania treści łamiących prawa autorskie, naruszać praw autorskich, znaków towarowych lub innych praw podmiotowych jakichkolwiek osób trzecich ani zachęcać do działań sprzecznych z prawem.
§ 6. Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach Forum portalu Oszukany.pl treści uznanych powszechnie za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady netykiety.
§ 7. Zabrania się publikować na Forum treści stricte komercyjnych (np. reklam, komunikatów PR) oprócz podpisu w sygnaturce.
§ 8. Szczególnie zabronione jest spamowanie skrzynek użytkowników reklamami stron, itp. Za spam w ilościach przekraczających zdrowy rozsądek blokujemy konto bez ostrzeżenia.
§ 9. Redakcja portalu Oszukany.pl zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt 5, 6 i 7 Regulaminu
§ 10. Użytkownik wypowiadając się na forum portalu Oszukany.pl tym samym wyraża zgodę na umieszczenie wypowiedzi lub jej fragmentów w innych publikacjach portalu.
§ 11. Konto Użytkownika to jego odpowiedzialność. Nie odpowiadamy za szkody wyrządzone przez osoby trzecie. Konto, którego blokada była spowodowana działalnością osób trzecich nie zostanie reaktywowane.

II. Ostrzeżenia i inne - Nieprzestrzeganie tych reguł grozi otrzymaniem ostrzeżenia

§ 12. Ostrzeżenia:

§ 12.1. Można otrzymać różne ostrzeżenia, od jednodniowego do nielimitowanego czasem, w zależności od stopnia wykroczenia.
§ 12.2. Ostrzeżenie w żaden sposób nie ogranicza możliwości korzystania ze strony.
§ 12.3. Jeśli zostaniesz ponownie upomniany ostrzeżeniem, podczas gdy poprzednie nie wygasło, zostaniesz zbanowany.
§ 12.4. Ostrzeżenie można zakwestionować, poprzez wysłanie prywatnej wiadomości członkowi personelu, który to ostrzeżenie nadał. Można zrobić to jedynie w ekstremalnych sytuacjach z wyraźnym powodem. W innych przypadkach takowa wiadomość spowoduje kolejne ostrzeżenie i tym samym blokadę konta

* Za łamanie regulaminu moderatorzy będą przydzielać punkty ostrzeżenia. Każde złamanie regulaminu to 10% ostrzeżenia. Gdy forumowicz notorycznie będzie łamał regulamin, a poziom ostrzeżenia wzrośnie do 100%, jego konto będzie blokowane bezterminowo.
* Za częste łamanie regulaminu forum w krótkich odstępach czasu przewidujemy także czasowe (kilkudniowe) blokady kont. Jeśli forumowicz się nie opamięta, jego konto będzie blokowane bezterminowo.
* Przewidzieliśmy możliwość resocjalizacji dla forumowiczów łamiących regulamin. Ostrzeżenia będą wygasać - poziom ostrzeżeń będzie spadał o 10% co dwa miesiące.

§ 13. Kontaktowanie się z obsługą portalu i forum:
§ 13.1. Bez wyraźnego powodu nie marnuj naszego czasu.
§ 13.2. Kontaktuj się z nami jedynie, jeśli wcześniej przeszukałeś Forum i Regulamin nie uzyskując satysfakcjonującej odpowiedzi.
§ 13.3. Zabronione jest wysyłanie wiadomości o tej samej treści więcej niż jednej osobie z personelu.
§14. Inne:
§ 14.1. Wyjaśnienie w sprawie blokady lub usunięcia konta można otrzymać pod adresem admin@forum.oszukany.pl lub admin@oszukany.pl, jednak należy zgłosić się w przeciągu 14 dni, gdyż po upływie tego terminu nie ma możliwości otrzymania informacji oraz niemożliwe jest ewentualne odblokowanie konta.

Regulamin Forum - Nieprzestrzeganie tych reguł grozi otrzymaniem ostrzeżenia!

§ 15. Umieszczaj wątek tam, gdzie jego miejsce! Przyczyni się to zapewne do szybszej odpowiedzi a także do zachowania porządku na Forum.
§ 15.1 Wątek umieszczony w niewłaściwym dziale zostanie przeniesiony
§ 16. Zabrania się wielokrotnego publikowania powtarzających się wątków w tych samych lub różnych działach.
§ 17. Przed założeniem wątku prosimy sprawdzić, czy podobna dyskusja już się na forum nie toczyła (pomocna tu będzie wyszukiwarka na forum - w menu forum opcja "Szukaj").
§ 18. Jeden post to jedna sprawa (agencja, osoba lub pośrednik pracy)
§ 19. Podczas zakładania nowego tematu nadaj mu tytuł odzwierciedlający jego treść. W żadnym wypadku nie używaj ogólnych sformułowań typu "Problem", "Pomocy", "Nie działa", "Ważne!", "Awaria", "Błąd" czy "Przeczytajcie to koniecznie!"etc.
§ 20. Nie nadużywaj formatowania! Wykorzystuj je tylko wtedy, kiedy przyczyni się do poprawy czytelności informacji lub chcesz zaakcentować jakiś istotny fakt.
§ 21. Nie powinno się cytować długiej na dwie strony wypowiedzi tylko po to, by dopisać "Zgadzam się!". Cytujmy jedynie krótkie fragmenty, mające przypomnieć, o co chodziło w cytowanej wypowiedzi.
§ 22. Jeśli nie masz nic konkretnego do napisania, to nie pisz wcale.
§ 23. Nie używaj zbędnych znaków )!!!!!!!!!!!!????????? na całą stronę
§ 24. Z reguły posty można umieszczać jedynie będąc zarejestrowanym użytkownikiem forum. Niezarejestrowani Użytkownicy pozostają obserwatorami.
§ 25. Pisz poprawnie. Na Forum możesz pisać dowolnym stylem, jednak pamiętaj, aby treść była czytelna dla innych użytkowników.
§ 26. Wklejenie tekstu nie Twojego autorstwa spoza forum (cytowanie) może nastąpić wyłącznie z podaniem autora, wyłącznie za jego zgodą oraz bez ingerencji w treść.
§ 27. Nie poganiaj Użytkowników! Podpisy typu "proszę o szybką odpowiedź" są źle widziane przez innych. Jeśli naprawdę zależy ci na szybkości, to uzasadnij swą prośbę. Każdy stara się odpowiedzieć, jak tylko zobaczy pytanie i umie coś poradzić na zadany temat.
§ 28. Unikaj zbędnych dyskusji! Niepotrzebna wymiana zdań niezwiązana z tematem zaśmieca Forum i jest lekceważeniem autora wątku.
§ 29. Zabronione jest tzw. "nabijanie postów" (dodawanie do każdego wątku kilkudziesięciu wypowiedzi na godzinę o treści "Ok", "Aha", "Popieram" itp. Osoby notorycznie nabijające posty otrzymają od moderatorów ostrzeżenie.
§ 30. Zabronione jest podszywanie się pod Administratorów i Moderatorów forum, w tym używanie ich avatarów czy podpisów (w tym: "Administrator", "Moderator" ).
§ 31. Na forum obowiązuje zasada jawności. Nie udzielamy odpowiedzi na e-mail, GG itp. Proponując taką formę wymiany informacji zabijasz istotę Forum. Forum jest po to, abyśmy się wymieniali doświadczeniami i uczyli nawzajem od siebie.
§ 32. Jeśli ktoś Ci pomógł podziękuj! Nie chodzi tu tyle o życzliwość ile o wskazówkę dla innych, którzy spotkają się z podobnym problemem. Jeśli dzięki radom zawartym na Forum udało Ci się rozwiązać problem to poinformuj o tym !
§ 33. Proszę nie sugerować zamknięcia tematu, wątku czy zbanowania użytkownika, od tego jest Administracja portalu.
§ 34. Zabrania się zakładania tematów dotyczących doradzania przy kwestiach sprzecznych z prawem

Regulamin Komentarzy - Nieprzestrzeganie tych reguł grozi otrzymaniem ostrzeżenia


§ 35. Pierwsza i najważniejsza zasada - nie interesuje Cię temat, nie komentuj. Forum to nie śmietnik – jeśli Twój post niczego nowego nie wniesie do dyskusji i piszesz jedynie np. ”No właśnie!”, „Zgadzam się z powyższym”, nie zamieszczaj go. Uzasadnij swoje zdanie.
§ 36. Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj innych użytkowników.
§ 37. Sprawy prywatne załatwiaj poprzez PW (Prywatna Wiadomość).Posty traktujące o sprawach nie dotyczących ogółu należy kierowac na konta prywatne.
§ 38. Zabrania się na forum umieszczania treści pornograficznych, drastycznych oraz linków do stron o takiej tematyce.
§ 39. Forum nie jest miejscem na reklamę innych serwisów, chyba że dopuszcza to komentarz danego działu. Wszelkie treści o charakterze spamu są zabronione i będą natychmiast usuwane.
§ 40. Nie używaj wulgaryzmów, chyba że przekleństwo jest elementem kawału - wówczas należy go umieścić w zabezpieczonym hasłem dziale "Na luzie" podforum "Kawały i dowcipy"
§ 40.1. Jeśli już koniecznie musimy użyć wulgaryzmu (bo np. zostaliśmy oszukani ), niezbędne jest jego "ocenzurowanie" (zamiana kilku liter w środku wyrazu np. na znaczki ***). Osoby nadużywające wulgaryzmów (nawet "ocenzurowanych") będą karane.
§ 42. Wątki zawierające kłótnie, wyzwiska czy służące wyłącznie nabijaniu postów będą zamykane,
§ 43. Dział Na luzie przeznaczony jest dla dyskusji na tematy dowolne, także zupełnie bezsensowne.
§ 44. Zabronione jest prowadzenie dyskusji na temat użytkowników, każdy taki komentarz bedzie kasowany, a osoba nagminnie komentująca takie wydarzenia otrzyma ostrzeżenie. Dyskusje na ten temat proszę prowadzić przez PW.
§ 45. Zabronione są komentarze nt. nicka innych użytkowników, ich avatarów i podpisów oraz mówienie komukolwiek, by przeczytał Regulamin.
§ 46. Prosimy komentować TYLKO daną konkretną sprawę, wszelkie inne komentarze będą usuwane, a ich twórcy ukarani ostrzeżeniem.
§ 47. Nie pisz komentarzy w stylu "gdzie jest ....", "dlaczego nikt tego nie komentuje" i podobnych.
§ 48. Staraj się formułować myśli zwięźle i przejrzyście oraz unikaj błędów ortograficznych. Używaj skrótów i alternatywnych form słów tylko wtedy, gdy są pospolite.
§ 49. Nie pisz komentarzy mówiących o tym, że inna strona miała dany temat szybciej. Uzytkownicy robią wszystko by jak najszybciej reagować, szanuj ich starania.
§ 50. Nie komentuj szybkości, z jaką inni użytkownicy reagują na post (“ale masz refleks”. etc.).
§ 51. Pamiętaj, że tematy nie są dobierane pod Twój gust, jeśli nie lubisz danej tematyki (dowcipy,filmiki itd.) itd. trzymaj się od nich z daleka!
§ 52. Jeśli uważasz, że konkretny komentarz łamie postanowienia tego Regulaminu zgłoś go Moderatorowi

Regulamin Avatarów - Nieprzestrzeganie tych reguł grozi usunięciem linku do avataru oraz otrzymaniem ostrzeżenia

§ 53. Linki do avatarów mogą prowadzić jedynie do plików graficznych. Dozwolone formaty, to: GIG,JPEG,PNG
§ 54. Avatar nie może przedstawiać treści pornograficznych, rasistowskich, nazistowskich, faszystowskich itp; nie może być adresem strony.
§ 55. Maksymalna, dozwolona szerokość obrazka to 120 pikseli, a wysokość 120 pikseli. Natomiast wielkość pliku nie może przekraczać 12 KB.
§ 56. Prosimy o nieużywanie avatarów innych użytkowników.
§ 57. Jeśli nie jesteś pewien czy Twój avatar nie narusza regulaminu napisz PW do jednego z moderatorów.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

§ 58. Oszukany.pl zastrzega sobie prawo do ujawnienia tożsamości Użytkownika lub wszelkich informacji podanych przez Niego podczas rejestracji na żądanie uprawnionego organu jeżeli w stosunku do Użytkownika zostanie wszczęte postępowanie karne lub cywilne mające jakikolwiek związek z aktywnością Użytkownika na Forum.
§ 59. Opublikowanie wypowiedzi na Forum jest tożsame z wyrażeniem przez Użytkownika zgody na opublikowanie jej w portalu Oszukany.pl.
§ 60. Administracja Oszukany.pl zastrzega sobie prawo do zablokowywania dostępu do Forum Użytkownikom, którzy notorycznie naruszać będą postanowienia niniejszego Regulaminu.
§ 61. Adminnistracja Oszukany.pl. zobowiązuje się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Forum oraz udzielania pomocy Użytkownikom w rozwiązywaniu problemów dotyczących jego funkcjonowania.
§ 62. Administracja Oszukany.pl dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania forum.
§ 63. Administracja Oszukany.pl zastrzega sobie prawo do wyłączenia/zawieszenia serwisu bez podawania przyczyn takiego działania.
§ 64. W przypadkach, których powyższy Regulamin nie wymienia, obowiązuje zasada zdrowego rozsądku.
§ 65. Oszukany.pl zastrzega sobie prawo do modyfikowania niniejszego Regulaminu. Wszelkie zmiany wchodzą w życie w momencie ich opublikowania na tej stronie.

Administratorzy i moderatorzy zobowiązują się niezwłocznie podjąć działania mające na celu usuwanie wszelkich materiałów uznawanych powszechnie za obraźliwe, jednakże, biorąc pod uwagę fakt,iż nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości, Użytkownik Forum portalu http://www.oszukany.pl przyjmuje do wiadomości, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.
Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby poinformować administracje o postach sprzecznych z regulaminem napisz na adres admin@oszukany.pl lub admin@forum.oszukany.pl podając link do konkretnego tematu i postu. Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.
Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare).

U W A G A
Użytkownicy nie akceptujący dowolnego z powyższych punktów Regulaminu proszeni są o zgłoszenie tego faktu przy pomocy e-mail na adres admin@forum.oszukany.pl z tytułem "NIE AKCEPTUJĘ" oraz nie korzystanie z Forum. Ich konta lub/oraz posty mogą zostać skasowane.

Pamiętaj że:

Nie należy umieszczać komentarzy, które:

-zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);
propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.);
-propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.);
-obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego);
-obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego);
-zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);
-przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.).

Odnośnie § 59
Użytkownik publikujący swoje wypowiedzi na forum, niniejszym upoważnia nieodpłatnie do:

* zapisywania publikowanych wypowiedzi w pamięci komputera
* obróbki cyfrowej, celem dostosowania ich do wymogów serwisu http://www.oszukany.pl
* publikowania i rozpowszechniania nadesłanych przez Użytkownika wypowiedzi w sieci Internet, w celach promocyjnych serwisu http://www.oszukany.pl
* włączania ich (lub ich fragmentów) do innych utworów i tworzenia opracowań, artykułów lub materiałów wideo
* rozpowszechniania utworu na każdym nośniku audiowizualnym, a w szczególności na nośniku magnetycznym oraz wszystkich typach nośników przeznaczonych do zapisu cyfrowego, jak również w postaci drukowanej.

Właściciel portalu -
Ewa Urbańska
Bażyny 27
11-130 Orneta

Pichul

Re: regulamin portalu oszukany.pl i forum

Postautor: Pichul » 30 maja 2018, 11:42

Witam bardzo serdecznie!!!

Na portalu oszukany.pl ostatnio ukazuja sie informacje na moj temat .
Dokladnie JESTEM PRACOWNIKIEM jednej z niemieckich firm posrednictwa pracy .
(Nie jestem wlascicielem te firmy) chcialbym sie dowiedziec w jaki sposob mozna przez kontakt z panstwem pozbyc sie pomowien na moj temat na panstwa portalu internetowym .

Podaj link do artykulu :

http://www.oszukany.pl/forum/viewtopic.php?t=8678

Posze o kontakt meilowy arturp.pichul@gmail.com lub telefoniczny 0049 15 16 16 21 909 .


meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Użytkowanie forum”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
 

 

cron