Przestrzegam Przed ARBEX

Tu umieszczamy ostrzeżenia przed potencjalnie nierzetelną firmą lub osobą, pisząc pamiętaj że jeśli nie jesteś w stanie udowodnić zarzutów , to miej świadomość, że pomawiasz ludzi lub firmę. W temacie podajemy tylko nazwę firmy lub osoby. Ułatwi to odszukiwanie postów przez innych. W trosce o rzetelność podawanych faktów nie ma możliwości edytowania swoich postów. Przed napisaniem proszę dobrze się zastanowić nad treścią.
Regulamin forum
- pisz tylko to na co masz dowody, nie fantazjuj, jeśli masz zdjęcia to dołącz do postu
- nie oczerniaj i nie obrażaj innych, wszystko można opisać bez używania łaciny
- nie ma opcji edytowania i usuwania postów więc dobrze się zastanów przed napisaniem
- jeśli chcesz aby firma trafiła na czarną listę musisz napisać do admina maila z taką prośbą + dowody na poparcie
Gość

Odp: Przestrzegam Przed ARBEX

Postautor: Gość » 07 mar 2010, 19:44

Wszystkich oszukanych przez firmę arbex proszę aby swoje skargi składali na holenderską policję pracy SNCU. Im więcej skarg bedzie tym skuteczniej zabiorą się za ta firmę. Podaję linka http://www.sncu.nl/PL/Default.aspx
Ja już podałam i jest juz wiele skarg na tą firmę ,ale im więcej tym lepiej.

Gość

Re: Przestrzegam Przed ARBEX

Postautor: Gość » 20 sty 2011, 22:47

Sprawa z Arbexem wygląda tak - miałem też z nimi jechać, wszystko pięknie ładnie na początku. Gdy zapytałem kiedy podpiszemy umowę, pani odpowiedziała, że na miejscu w Holandii. Raz - jest to niezgodne z prawem - każde biuro, które cię kieruje do pracy ma obowiązek PRZED wyjazdem podpisać z tobą umowę albo gwarancję o zatrudnieniu. Dwa - trzeba być idiotą, żeby jechać w ciemno nie wiedząc co się będzie podpisywać na miejscu. Inna rzecz tam w tej umowie jest taki wpis, że "w każdej chwili możesz być skierowany do innej pracy i czynności w mniejszym wymiarze godzin" - to chyba samo mówi za siebie - czyli jedziesz oficjalnie do hotelu na 40 godz tyg. ale mogą według umowy skierować cię do kanałów na 20 godz tyg. I w końcu wpis w umowie, który mówi, że " po rozwiązaniu umowy z agencją nie możesz przez 3 miesiące pracować u tego samego pracodawcy, u którego pracowałeś pod agencją". Jest to wpis nielegalny, po za tym ch*j agencję obchodzi u kogo ja pracuję po rozwiązaniu umowy z nimi no nie?

Dalejda

Re: Przestrzegam Przed ARBEX...

Postautor: Dalejda » 22 wrz 2012, 17:51

Witam wszystkich

Niestety moja opinia na temat danej firmy jest negatywna.Niestety -ponieważ sądziłam iż znalazłam "uczciwa" firmę.Bardzo dużo jest złych opinii o Arbex,teraz przekonałam się iż nie są one bezpodstawne.Naprawdę wystarczy patrzeć i myśleć logicznie a nie wierzyć w ślepo co mówią!
Na spotkaniu Pani był bardzo miła i uprzejma(zaproponowała nawet coś do picia)-co też nie powinno dziwić,bo my jesteśmy dla nich niezłym ZAROBKIEM.
Jednakże na samym początku szukając ich siedziby we Wrocławiu,okazało się iż nie mają żadnego szyldu ,tabliczki na budynku.Pani w biurze poinf.mnie,dlatego ponieważ nie dostali jeszcze pozwolenia.Przypominam iż firma ma przynajmniej 4 lata!!
Nie jest tak pięknie jednak jak się sądzi...wyjazd jest na własną rękę i sami go pokrywamy.kaucja za klucze od mieszkania ok 15 euro,wyrobienie karty miesięcznej na przejazd komunikacją miejską ok 8 euro.Czasem dojazd do pracy może zajmować30 minut!
W pokojach rygory.Bardzo dużo zakazów,których nie przestrzeganie wiąże się z konsekwencjami.
Trzeba tańczyć tak jak oni zgrają.Pod byle pretekstem mogą Cię zwolnić,a jeśli już się tak stanie to natychmiast MUSISZ opuścić mieszkanie.
Jeśli komuś się nie spodobasz to (tak jak słyszałam w innych hotelach ) są wstanie np.zabrać ręcznik,szampon i stwierdzić,ze nie dołożyłaś...ochlapać lusterko,rozsypać coś itp baty oczywiście na Ciebie spadają! Ty nic na to nie poradzisz ...
Zapierdal jest tam po prostu niesamowity-mam znajomą w Amsterdamie która ze łzami w oczach opowiada jak ciężko tam (ona nie należy do osób które się obijają)
Proponuje Panią w tych biurach aby podniosły tyłek i same tam przepracowały chociaż jeden dzień!!! Myślę,że żądna by się nie zgodziła
a teraz to co najważniejsze,czyli KASA.
By zarabiać jakiekolwiek pieniądze muszą wyrobić Ci numer podatkowy na wzór naszego NIPU.Nie jest to jednak załatwiane odręki , ponieważ na to trzeba czekac.Pani w biurze powiedziała mi ,ze pierwszą wypłatę mogą przesłać mi na konto nawet po MIESIĄCU!!!!!!
Ciekawa sprawa ponieważ za pokój musisz płacić 75 euro na tydz,20 ubezpieczenie,ok 18 za posiłki w hotelu ( co UWAGA w niektórych hotelach jest obowiązkowe ich wykupienie)
15 euro klucze...dają możliwość brania zaliczek wiec Pani mnie pocieszyła do momentu aż przeczytałam,że owszem można , ale maksymalnie 50 euro na tydzień !!!
Praca jest bardzo niepewna gdyż WSZYSTKO jest uzależnione od nich.
Tak ,jak czytałam w opiniach o nich,w Polsce jedynie POKAZUJĄ umowę po polsku i holendersku,natomiast podpisujesz ją tam na miejscu.Jedziesz więc w ciemno...
Zastanawiające jest więc dlaczego tak się dzieje?... prawdopodobnie dlatego iż firma Arbex z Polski jest inna jednostką niż ta z Holandii.To by dało im znakomite zabezpieczenie przed sądem w Polsce (czyli zgadzam się z tym co było napisane już na forum )
Niepokojący rzeczywiście jest Punkt 3.3 odnośnie tego ,ze mogą powołać Cię do pracy jako np.zamiatacza itp.itd. cokolwiek sobie wymyślą!!
Jeśli im dwa razy odmówisz mogą Cię natychmiast zwolnić.
Ciekawe jest również to,że jeśli Ty im wymawiasz umowę to musisz tam pracować jeszcze przez MIESIĄC , ale jeśli oni Cię zwalniają to w trybie NATYCHMIASTOWYM!
Zastanawiający jest Punkt 9.4 " Arbex zastrzega sobie prawo w ramach swojej odpowiedzialności prawnej do JEDNOSTRONNEJ MODYFIKACJI NINIEJSZEJ UMOWY jak również OGÓLNYCH PRZEPISÓW PRACY ujętych w reg.pracy to znaczy do dostosowania ich do bieżących okolicznościach WEDŁUG SWOJEJ OCENY"... dla własnych przemyśleń.

Postanowiłam to wszystko napisać tylko z jednego powodu,by ludzie nie byli aż tak naiwni i pomyśleli,tak jak ja.Trzeba umieć wybierać,bo to nie znaczy,ze jesli nie ta firma to już nigdzie nie znajdę pracy.Należy szanować samych siebie a nie pozwalać,by jakiś doopek robił z Toba wszystko to co chce,bo wie,ze jesteś od niego zależny.Ja zrezygnowałam,ponieważ umiem czytać,patrzeć i mysleć.Widziałam,jak Pani ładnie co kilka zdań wymawiała moje imię,jak sie patrzyła i od czasu do czasu uśmiechała.W Punkcie 3.3 można wywnioskować,ze oni nie zapewniają godzin pracy,ani nawet stanowiska.Pytanie wiec,czy jest to praca pewna?
Dlaczego tak strasznie jest negatywnych o nich opini?a pozytywne to tego typu"mozna wytzymac" "nie jest az tak zle" ...
Przestrzegam przed ta firma,bo można zarobic pieniądze,ale nie dac soba pomiatać!!!

Quo vadis

Postautor: Quo vadis » 05 lip 2014, 18:41

To co piszą osoby żalące się na tą firmę - TO PRAWDA. Jeżeli ktoś nie pracował wcześniej za granicą i chciałby się zdecydować na wyjazd z tą firmą - ODRADZAM. Jeżeli też chcesz jechać sam/sama i nie masz tam znajomych - PATRZ WYŻEJ. Pracowałam w tej firmie kilka lat temu i to co tam przeżyłam to przygoda, której nie chciałabym więcej powtórzyć! Praca AKORD. Latasz po pokojach jak z motorkiem (nie powiem w czym) i jak szalona sprzątasz (stąd niewiele brakuje do wariactwa;-)). Masz na to wyznaczony czas i ilość pokoi do wysprzątania. Najgorsze są tzw. check-out'y, po prostu sprzątasz cały pokój na "cacy" (za Tobą chodzi supervisor i sprawdza), jak klient nie jest wymeldowany z pokoju to tylko pobieżnie się pokój "przelatuje". Aha, uważaj jak o czymś zapomnisz w przelocie;) (np. wyrzucić śmieci z któregoś pokoju), może ktoś Ci zrobić na złość. Albo np. jakiś "życzliwy" współpracownik" zamieni ci płyn do czyszczenie szyb na inny tłusty specyfik... zorientujesz się dopiero jak popsikasz na szybę a potem przez godzinę będziesz to ścierać (takie paskudztwo a czas nieubłagalnie płynie). Zapomnij o kluczu do pokoju (skontrolują Ci cały bagaż) a jak podpadniesz to "życzliwi" współlokatorzy mogą Ci "pomóc" wsypując Ci czegoś do mleka, kawy czy herbaty... no wiadomo Holandia mało restrykcyjny kraj w pewnym zakresie;-) NIE POLECAM NIKOMU TEJ FIRMY. Jeżeli chcesz spotkać się z wyzyskiem, ciężką akordową pracą i pomiataniem to JEDŹ! Moja historia związana z tą firmą to tani film klasy B i piszę to tylko po to, żeby innych naiwnych przestrzec, żeby nie popełnili tego błędu co ja. Szkoda czasu na tego typu firmy.

Seba547

Postautor: Seba547 » 10 lut 2017, 15:56

Witam, kategorycznie odradzam pracę w Hotelach w Amsterdamie, wyzysk, wyzysk, wyzysk. Bardzo ciężka praca na akord, agencja oszukuje na wypłatach, a hotel wymaga od Cb nie wiadomo jak dokładnej pracy (szczególnie przestrzegam przed polskimi supervisorkami), radzę się dwa razy zastanowić przed tym wyjazdem, tym bardziej że kurs euro idzie na dół i jeszcze pójdzie. Dużo ludzi straciło na tych wyjazdach dużo pieniędzy. Jedyny plus tej agencji - dosyć dobre warunki mieszkaniowe.

Jemmi

Postautor: Jemmi » 10 lut 2017, 16:05

Zgadzam się w pełni z Quo vadis, jeśli chodzi o pracę, jest bardzo ciężka , i jest to praca na akord 20 min na pokój- niemożliwe jest posprzątanie w tym czasie całego pokoju, wdodatku jak jest w nim nasyfione , niestety pozostały czas w którym się nie wyrobisz musisz zostać i pracujesz już za free, takie uroki pracy w hotelu i na akord. Odradzam zdecydowanie, lepiej już zostać w Polsce

dfgdfg

Postautor: dfgdfg » 10 maja 2017, 18:30

TANISŁAW rACHUBKA dENTAL cENTRUM gDAŃSK
Zatrudniając nie daje umowy o pracę i wypłaca wynagrodzenie poniżej umówionego i gwarantowanego ustawowo. tak kolejne osoby...

kamilczak1

Postautor: kamilczak1 » 13 maja 2017, 10:25

Tylko teraz pozostaje pytanie, czy te wszystkie opinie faktycznie są prawdziwe, czy zostały napisane na zlecenie konkurencji?

Pozdrawiam, Adam
Zapraszam na moją stronę

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Uwaga na .. - propozycje do czarnej listy”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl