firma Axidus z Opola

Tu umieszczamy ostrzeżenia przed potencjalnie nierzetelną firmą lub osobą, pisząc pamiętaj że jeśli nie jesteś w stanie udowodnić zarzutów , to miej świadomość, że pomawiasz ludzi lub firmę. W temacie podajemy tylko nazwę firmy lub osoby. Ułatwi to odszukiwanie postów przez innych. W trosce o rzetelność podawanych faktów nie ma możliwości edytowania swoich postów. Przed napisaniem proszę dobrze się zastanowić nad treścią.
Regulamin forum
- pisz tylko to na co masz dowody, nie fantazjuj, jeśli masz zdjęcia to dołącz do postu
- nie oczerniaj i nie obrażaj innych, wszystko można opisać bez używania łaciny
- nie ma opcji edytowania i usuwania postów więc dobrze się zastanów przed napisaniem
- jeśli chcesz aby firma trafiła na czarną listę musisz napisać do admina maila z taką prośbą + dowody na poparcie
Lastrada

Re: firma Axidus z Opola

Postautor: Lastrada » 07 lis 2014, 00:03

Zanim podejmie się decyzję o wyjeździe, należy przygotować do pracy za granicą.
Jesteśmy organizacją pozarządową La Strada i zajmujemy sie przeciwdziałaniem takim zjawiskom jak handel ludźmi i praca przymusowa.
W załączeniu przesyłam informacje, które warto przeczytać przed wyjazdem.

Kontakty:

La Strada - Fundacja Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu
telefon zaufania: (+48 22) 628 99 99
www.strada.org.pl
strada@strada.org.pl

Krajowe Centrum Interwencyjno-Konsultacyjne
telefon: (+48 22) 628 01 20
www.kcik.pl
info@kcik.pl

FairWork
telefon polskojęzyczny: 06 459 715 58
telefon: 020 760 08 09
www.fairwork.nu
polska@fairwork.nu
Wydział Konsularny (sprawy paszportowe, wizowe, pomoc konsularna)

Adres:
Alexanderstraat 25, 2514 JM Haga (Den Haag)
Królestwo Niderlandów (Koninkrijk der Nederlanden)

Telefon:
+31 (0) 70 79 90 100 – opieka konsularna, sprawy pracownicze
haga.konsulat@msz.gov.pl

Wyjeżdżając do innego kraju pamiętaj aby:
 Zabrać dokument tożsamości
 Mieć pieniądze
 Mieć ubezpieczenie – EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Przydatne na wyjazdach turystycznych
 Zostawić rodzinie/znajomym adres pobytu lub miejsca do którego się wybierasz
 Wziąć ze sobą adres/telefon placówki konsularnej bądź ambasady
 Umówić się na regularny kontakt z bliskimi w Polsce

Jedziesz do pracy za granicą PAMIĘTAJ:

 Jeśli ogłoszenie zawiera tylko numer telefonu – zastanów się czy jest wiarygodne.
 Usługa pośrednictwa pracy jest bezpłatna
 Dowiedz się jakie są warunki zatrudnienia (płaca, zakres obowiązków, czas pracy
 Podpisz umowę o pracę!
 W Holandii ceny kwater są wysokie. Przygotuj się na to!
 Przy każdej pensji masz prawo do paska wypłaty (w Holandii nazywa się on Solaris) zorientuj się/zapytaj co oznaczają różne rubryki.
 Zadbaj o środki finansowe na życie – na parę tygodni – pensji nie dostaniesz od razu.
 Weź ze sobą adres/telefon polskiej placówki dyplomatycznej (konsulatu).
 Poinformuj rodzinę/znajomych o miejscu pobytu i miejscu pracy
 Zabierz kilka aktualnych zdjęć do dokumentów – dla oszczędności za granicą ich zrobienie jest dużo droższe
 Weź ze sobą kopie dokumentów tożsamości

Holandia:

 Pracownicy polscy mają takie same prawa jak pracownicy holenderscy
 W Holandii obowiązuje płaca minimalna. Dla osób poniżej 23 roku życia jest ona niższa.
 Każdy kto pracuje w Holandii jest prawnie zobowiązany do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego. Samodzielnie lub przez pracodawcę. EKUZ nie ma zastosowania.
 Musisz wyrobić na miejscu numer BSN (dawniej SOFI)-wyrabia się go bezpłatnie w gminie lub urzędzie podatkowym
 Nie podpisuj dokumentów których treści nie rozumiesz.
 Masz prawo otrzymać umowę w języku polskim

Monika

Postautor: Monika » 04 kwie 2016, 20:41

Byłam w różnych firmach w Holandii ,i zawsze było ok ,ale ta FIRMA JEST NAPRAWDE MASAKRYCZNA I UZNAŁAM ZE NAPISZE PARĘ SŁÓW !!.Szczerze odradzam ,bo nie zarobicie ,dosłownie o pracę trzeba się upominać ,a wypłaty są śmieszne ,gdyż firma cały czas zatrudnia ludzi ,a nie daję pracy i takim sposobem pracujesz 3 dni w tygodniu . Ja do tej pory nie dostałam ,pieniędzy za całe 10 godz pracy ,a Axidusa w ogóle to nie interesuję !!!!!!!!!

Paweł21

Postautor: Paweł21 » 16 maja 2016, 13:22

MONIKO - jak bylas niecaly tydzien i UCIEKLAS to nic dziwnego ze nie dostalas wyplaty za "twoje cale 10 godzin"
podpisujac umowe jestes zobligowana do tygodniowego okresu wypowiedzenia - moja kolezanka tak zrobila i nieprzyjemnosci nie miala zadnych
z doswiadczenia wiem ze pierwszy tydzien jest ciezki bo nowe miejce bo nowi ludzie a o prace wcale nei trzeba sie umowinac tylko trzeba byc rzetelnym i sumiennym bo duzo osob wyjezdza i uwazaja ze czy sie stoi czy sie lezy to ... itd. nikogo nie bronie uwazam tylko ze firma nie jest zla i kazdy ma to na co zasluguje bo jest pelno koodrdynatorow i mozna wszystko zalatwic z nimi
Byłam w różnych firmach w Holandii ,i zawsze było ok ,ale ta FIRMA JEST NAPRAWDE MASAKRYCZNA I UZNAŁAM ZE NAPISZE PARĘ SŁÓW !!.Szczerze odradzam ,bo nie zarobicie ,dosłownie o pracę trzeba się upominać ,a wypłaty są śmieszne ,gdyż firma cały czas zatrudnia ludzi ,a nie daję pracy i takim sposobem pracujesz 3 dni w tygodniu . Ja do tej pory nie dostałam ,pieniędzy za całe 10 godz pracy ,a Axidusa w ogóle to nie interesuję !!!!!!!!!

Liliana

Postautor: Liliana » 29 gru 2016, 14:39

Ich strona wyglada bardzo dobrze. I to kusi najwiecej ludzi. Osobiście wyjechałam z nimi i szczerze nie polecam. Od transportu przez firmę zewnętrzną, która zażądała ogromnych pieniedzy (370 zł z Olsztyna do Masdijk), gdzie kierowca podczas trasy przysypiał za kierownicą i na autostradzie w Niemczech prawie mieliśmy czołówkę z tirem (jak sie okazało, kierowca jeździł bez przerwy od 5 dni). Warunki zamieszkania tragiczne, żadnych imprez ani wyjazdów (o, przepraszam, sa imprezy. Urodziny ludzi w hotelu połączone z chlaniem i głośną muzyka do 4-5 rano). Biorą 5,5€ dziennie za TRANSPORT DO ZAKŁADU, gdzie na busa dowożącego z pracy czeka sie średnio po 1-1,5h. Ogolnie tragedia. Pracowałam na wiekówce. Po wiecej informacji zapraszam na mój mail - LilianaPracaNL@wpl.pl

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Uwaga na .. - propozycje do czarnej listy”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl